Читаєте зараз
ЗСУ вийдуть до Азовського моря до травня-2023: військовий експерт пояснив тактику

ЗСУ вийдуть до Азовського моря до травня-2023: військовий експерт пояснив тактику

Ilona Kivva
Автор:
  • Лінію зіткнення з ворогом можна поділити на чотири основні напрямки: Донецький, Харківсько-Луганський, Запорізький і Херсонський.
  • Найскладніша ситуація на Донецькому напрямку, особливо поблизу ключового міста Бахмут, однак там росіяни зазнали значних втрат.
  • На Запорізькому напрямку ЗСУ, ймовірно, скоро підготують контрнаступ.

Збройні сили України зможуть вийти до Азовського моря до травня, в оптимістичному варіанті — до березня 2023 року. Головна умова — продовження контрнаступів на фронтах, де Росія має слабкі позиції. Така тактика дозволить захисникам вже до літа з берега передавати привіт анексованому півострову Крим.

Заборона розповідає про прогноз військового аналітика щодо успіхів ЗСУ на усіх ключових напрямках фронту.


Луганщина і Запоріжжя найслабші місця російської оборони

Поразки росіян в Україні значно скоротили загальну протяжність лінії фронту. Так, її довжина станом на кінець листопада 2022 року становить близько 880 км, з яких 380 км — це річки: Дніпро (350 км), Оскіл, Сіверський Донець та кілька озер, каже німецький військовий аналітик Tendar.

Загальна лінія фронту в Україні станом на кінець листопада 2022 року. Фото: Tendar/Twitter

Найбільш протяжним є Донецький напрямок — 230 кілометрів. Він також найактивніший та єдиний, де росіяни пробують наступати, але з величезними втратами. Тому це також зона, де найбільше смертей серед ворогів.

Читати більше новин в Telegram

«Російські наступи під Бахмутом, Авдіївкою та Павлівкою є тактичними невдачами, а зі стратегічної точки зору — повними прорахунками. Очевидно, що українські сили на цьому напрямку отримали наказ лише знищувати російські війська, в той час як інші підрозділи ЗСУ продовжують наступати на інших напрямках», — вважає експерт.

Це підтверджують і дані розвідки Міністерства оборони Великої Британії. Так, тільки під Бахмутом під час лобових штурмів на укріплені оборонні позиції ЗСУ у великій кількості загинули російські резервісти, що були призвані під час часткової мобілізації у вересні-жовтні 2022 року.

Лінія фронту у Донецькій області схематично зображена на карті. Фото: Tendar/Twitter

Наступний за протяжністю найпівнічніший фронт — Лугансько-Харківський напрямок. Довжина лінії зіткнення близько 187 кілометрів. Найінтенсивніші бої там точаться на лінії Сватове-Кремінна, однак і там, за даними військових аналітиків, значні втрати серед мобілізованих росіян.

Харківсько-Луганський фронт у листопаді 2022 року. Фото: Tendar/Twitter

Найменшим, а також найспокійнішим у листопаді-22 є Запорізький фронт — 115 км у довжину. Просувань на напрямку не спостерігається з обох боків, однак на ділянці, за словами експерта, Україна зосередила велику кількість сил, що може свідчити про підготовку до контрнаступу.

«Луганщина і Запоріжжя є слабкими місцями російської оборони. На обидвох напрямках російські БТГр [батальйонно-тактичні групи] ослаблені, а підкріплення складається з мобілізованих. Херсонщина відносно стабільна завдяки Дніпру, а на Донеччині основна частина російських спецпідрозділів, що залишилися в живих. Я прогнозую, що українські сили будуть продовжувати тиск на всіх напрямках, включаючи Херсон/Дніпро, і врешті-решт будуть наступати на одному, а може навіть на двох фронтах», — каже Tendar.

Запорізький напрямок станом на кінець листопада 2022 року. Фото: Tendar/Twitter

Така розстановка сил та проведення контрнаступів дозволять Збройним силам України до травня, а у кращому випадку навіть до березня 2023 року вийти до Азовського моря, а влітку — до адміністративного кордону анексованого Криму, переконаний аналітик.

«Ця військова катастрофа, що розгортається для Росії, швидше за все, закінчиться політичними наслідками для Москви. На той час поразка РФ буде занадто очевидною. Я також не виключаю, що крах російського режиму може статися набагато раніше. У чому я впевнений, так це в тому, що це станеться швидко. Він супроводжуватиметься остаточним військовим крахом російських сил в Україні, насамперед на Донеччині і Криму», — резюмував експерт.

Раніше Заборона розповідала про прогнози провідних військових аналітиків щодо того, як зима вплине на війну в Україні. Є три найбільш ймовірні варіанти.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій