Читаєте зараз
ЗСУ закріпилися під Антонівським мостом та просуваються на Донеччині. Розбір боїв минулого тижня

ЗСУ закріпилися під Антонівським мостом та просуваються на Донеччині. Розбір боїв минулого тижня

Oleksandr Humeniuk

Раз на тиждень Заборона аналізує, що відбувалося на фронті та чого, ймовірно, слід очікувати далі. Редакція аналізує публічно доступну інформацію та звіряє її зі зведеннями аналітичних центрів і нашими постійними військовими експертами. 


Херсонський напрямок

ЗСУ здійснили форсування лівого (підконтрольного РФ) берега Дніпра, тим самим відкривши нову лінію фронту. 24 червня у телеграм-каналах російських військкорів з’явилися відео переміщення українського десанту на швидкісних катерах. Після цього бійці закріпилися під Антонівським мостом — через специфіку дислокації російським військовим важко їх вибити, а полотно мосту прикриває десант від ударів авіації та артилерії. Крім того, десант підтримується артилерією та зенітно-ракетними комплексами з правого (підконтрольного Україні) берега.

Відновлення активності на Херсонському відтинку вказує на те, що вода зійшла до допустимого для проведення подібних операцій рівня. До підриву Каховської ГЕС українські війська вже проводили схожі рейди, тим самим стримуючи російський контингент на лівому березі і не даючи перекидати війська з Херсонщини на Запорізький напрямок. Ймовірно, те саме відбувається і зараз: для стримання навіть такої невеликої групи (за різними джерелами, близько 100 бійців) ЗС РФ потрібно мати великі сили.

Роман Світан. Фото: Wikimedia

Судячи з усього, операція має розвідувальний характер. За інформацією постійного військового експерта Заборони Романа Світана, розвідка боєм (але меншими силами) також проводиться в районі Голої Пристані та Кінбурнської коси південніше від Антонівського мосту та північніше в районі Каховської греблі відповідно. Стрілецькі бої на островах поруч зі зруйнованою ГЕС підтверджують російські телеграм-канали.

Запорізько-Донецький напрямок

  • Українським силам оборони вдалося розширити плацдарм у районі Роботиного. Звідти ЗСУ почали рухатись у бік Василівки на захід від Токмака — великого логістичного центру окупаційних військ у Запорізькій області. Ймовірно, українці спробують обійти місто із західної сторони, аби уникнути штурму в «лоб». 

ЗСУ звільнили Рівнопіль, що, своєю чергою, свідчить про зрізання та звільнення всього Вереміївського виступу, який контролювали ЗС РФ. Рівнопіль розташований на височині — тепер українські війська зможуть наступати не тільки низинами вздовж річки Мокрі Яли, але й висотами західніше від неї. Відповідно, наступ ЗСУ можна очікувати не лише у сторону Старомлинівки, а й західніше, в напрямку Володиного та Ремівки.

На цьому ж напрямку з Великої Новосілки ЗСУ намагаються просуватись у бік Маріуполя. Проте українська армія ще не дісталася Старомлинівки — основної лінії російської оборони, що розташована за сім кілометрів від її позицій. Судячи з усього, українські війська рухатимуться саме туди, аби прорвати лінію оборони та вийти на оперативний простір, що, своєю чергою, надасть їм плацдарм до Азовського узбережжя.

Бахмутський напрямок

  • Найбільших успіхів українським військам вдалося досягнути на околицях Бахмуту. З півночі ЗСУ вдалося ще ближче підійти до Берхівки. За декількома джерелами, на цій ділянці російські війська залишились без постачання. На півдні від Бахмуту українським військам вдалося просунутись до Кліщіївки та Курдюмівки — на 1200 та 1500 метрів відповідно. У разі успіху з півночі міста, від Берхівки, ЗСУ рухатимуться до Красної Гори та Соледара, а після можливої деокупації Кліщіївки та Курдюмівки на півдні — до Горлівки.
  • Щоб стабілізувати фронт після бунту Євгена Пригожина та маршу ПВК «Вагнер» на території Росії ЗС РФ передислокували великі резерви на Бахмутський напрямок. ЗСУ, судячи з усього, не встигли (чи не планували) скористатися дестабілізацією у РФ та зменшенням контингенту на відтинку.

Донецький напрямок 

22 червня ЗСУ вдалося звільнити невелику ділянку фронту у районі Красногорівки. Деокупація села має скоріше символічне значення: це перше звільнення території, окупованої з 2014 року. 

Вибухи у тилу армії РФ

  • 23 червня медіа повідомили, що ЗСУ завдали ракетного удару по базі російських нацгвардійців в Генічеську. В той же день один з російських телеграм-каналів написав про те, що ЗСУ вже кілька днів знищують склади з боєприпасами у районі Скадовська, Лазурного та Генічеська.
  • 27 червня стало відомо про вибухи у Приморську та Бердянську. Місце потрапляння і характер уражень наразі невідомі.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій