Читаєте зараз
ЗСУ змогли відбити важливі висоти на Куп’янському напрямку: головні події на фронті за тиждень

ЗСУ змогли відбити важливі висоти на Куп’янському напрямку: головні події на фронті за тиждень

Oleksandr Humeniuk

Раз на тиждень Заборона аналізує, що відбувалося на фронті та чого, ймовірно, слід очікувати далі. Публічно доступну інформацію редакція звіряє зі зведеннями аналітичних центрів і нашими постійними військовими експертами. Основна увага вже кілька місяців прикута до подій, що відбуваються на невеликих ділянках фронту на Сході та Півдні України.

На східному напрямку найважчою залишається ділянка навколо Авдіївки та Мар’їнки. Захисникам України вдалося здобути переваги на кількох важливих ділянках.


Східний напрямок: Авдіївка, Іванівське, Куп’янськ

На Авдіївському напрямку українським підрозділам вдалось стабілізувати лінію фронту та зупинити стрімке просування росіян на захід. Наразі лінія оборони ЗСУ проходить з півночі на південь по населених пунктах Бердичі — Семенівка — Орлівка — Тоненьке — Первомайське.

Протягом тижня російські військові пабліки декілька разів оголошували про окупацію деяких з вищеперерахованих містечок, але станом на 8 березня всі вони перебувають під контролем ЗСУ.

Найважчою ділянкою навколо Авдіївки наразі є околиці Орлівки. Окупантам вдалося зайняти східну частину села та просунутись на півдні до річки Дурна. Ситуація на цьому напрямку залишається напруженою.

Читати більше новин в Telegram

Не менш важко і навколо окупованої Мар’їнки. Там після декількох тижнів спроб оточити Новомихайлівку російські окупаційні війська розпочали спроби заходу у населений пункт з південної сторони. У результаті штурмових дій ворогу вдалось потрапити у населений пункт та зайняти декілька будівель.

На Бахмутському напрямку найважчою ділянкою є околиці селищ на заході від Бахмута. В результаті штурмових дій окупантам вдалось зайти та суттєво просунутись всередині Іванівського. Ось як описує ситуацію на цій ділянці один з українських військових пабліків: «В Іванівському мало що залишилося захищати, бо село стерте з лиця землі. Наші воїни контролюють тільки західну частину території, яка колись була за селом».

На Куп’янському напрямку за минулий тиждень ЗСУ мають тактичні успіхи. На південному сході від Куп’янська українським підрозділам вдалось здійснити контратаку та відкинути ворожі війська на 300 метрів з їхніх позицій. У результаті операції відвойовано важливі висоти на цій ділянці. 

Південний напрямок: Роботине

На Півдні головна увага за останні дні була прикута до населеного пункту Роботине та його околиць. Адже саме цю ділянку вже декілька тижнів поспіль намагались штурмувати та захопити російські війська. 

Минулий тиждень був дещо спокійнішим, що може вказувати на перегрупування противника. За даними одного з українських військових пабліків, підрозділам ЗСУ навіть вдалось відбити деякі з раніше захоплених позицій західніше від населеного пункту Вербове.

4 березня росіяни вкотре відновили спроби штурмів малими піхотними групами, однак українським захисникам вдалось відбити всі спроби атак.

Вибухи у тилу армії РФ 1–7 березня 2024 року

Вночі проти 5 березня одному зі спецпідрозділів ГУР МОУ вдалося знищити черговий корабель Чорноморського флоту РФ. Цього разу під удар потрапило судно проєкту 22160 «Сергій Котов» вартістю близько $65 мільйонів.

5 березня відбувся вибух у Бєлгородській області РФ. В результаті була пошкоджена нафтобаза АТ «Бєлгороднафтопродукт» у селі Долгоє: сталося займання палива як мінімум на двох резервуарах. Російські пропагандисти заявляють, що причиною вибуху була атака дронів — яких саме, достеменно невідомо.

Зранку 6 березня декілька вибухів пролунало у Курській області РФ на території гірничо-збагачувального комбінату ім. А.В. Варичева у Залізногірську. Безпілотник влучив прямо у резервуар з паливом.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій