Читаєте зараз
ЗСУ знищили цінне російське ППО у Криму

ЗСУ знищили цінне російське ППО у Криму

Ilona Kivva
Автор:

Поблизу села Оленівка в тимчасово окупованому Криму (на мисі Тарханкут) 23 серпня 2023 року знищено російський зенітно-ракетний комплекс С-400 «Триумф», доповіли у Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України.

«Внаслідок вибуху сама установка, ракети на ній та особовий склад повністю знищені. Враховуючи обмежену кількість таких комплексів на озброєнні ворога, це ― болючий удар по системі ППО окупантів, що матиме серйозний вплив на подальші події в окупованому Криму», — кажуть у ГУР МО.

С-400 — це система протиповітряної оборони великого і середнього радіусу. Водночас РФ не рідко використовує їх разом з попередньою версією С-300 для ударів по українських містах. Дальність найбільш далекобійної ракети Тріумфа, як заявлено, становить 380 кілометрів.

Оленівка на карті. Скріншот: Google Maps

Зазначимо, що до офіційного оголошення ГУР, була інформація, що на мисі пролунало близько семи вибухів. Зокрема, повідомлялося про ураження російської радіолокаційної станції  «Подлет-К1». Вона є важливим елементом протиповітряної оборони: відповідає за виявлення маловисотних цілей та надає цілевказання для ЗРК С-300, С-400 та іншим комплексам. Також йшлося про нібито знищення берегового ракетного комплексу «Бастион», який здійснює пуски ракет Онікс.  У ГУР МО ці два моменти не згадали взагалі, тож можливо, що С-400 просто помилково назвали Бастіоном.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій