Читаєте зараз
Звинувачуваний у підриві гранати біля Ради у 2015 році вчинив теракт у суді

Звинувачуваний у підриві гранати біля Ради у 2015 році вчинив теракт у суді

Yevheniia Kostina
  • На території Шевченківського суду працює група захоплення, Нацгвардія, кілька машин швидкої допомоги. Співробітники суду евакуйовані.
  • Журналісти на місті події назвали виконавця — це боєць батальйону «Січ» Ігор Гуменюк, звинувачений у підриві гранати біля Верховної Ради 31 серпня 2015 року.
  • Тоді загинули троє бійців Національної гвардії, понад 100 людей отримали поранення.

5 липня суд мав подовжити Гуменюку запобіжний захід — він весь час перебував в СІЗО. Адвокат обвинувачуваного каже, що ветеран просився на фронт, але його не пускали: він вже довго перебував в пригніченому стані.

Заборона розповідає подробиці інциденту.


Вибух в Шевченківському суді: 5 липня

Очевидці чули два вибухи з проміжком часу. Суддя-спікерка Ірина Фролова уточнила «Ґратам», що вибух вчинив боєць батальйону «Січ» Ігор Гуменюк, який обвинувачений у підриві гранати біля Верховної Ради 31 серпня 2015 року. Тоді внаслідок вибуху троє бійців Нацгвардії загинули, понад 140 людей зазнали поранень.

«Поліцейські отримали інформацію про те, що відбувся вибух у приміщенні суду у Шевченківському районі. На даний час на місці працює слідчо-оперативна група, спецпризначенці, вибухотехніки та кінологи. Встановлюються деталі. Зберігайте спокій і не наближайтеся до місця події. Дайте відповідним службам ефективно виконувати свою роботу», — повідомили правоохоронці.

Пізніше міністр внутрішніх справ Ігор Кліменко заявив, що Гуменюк таким чином скоїв самогубство: загинув на місці.

Читати більше новин в Telegram

Під час штурму приміщення поранені двоє бійців КОРДу. Їхні життя врятували щити, з якими рухалися спецпризначенці. Скоріш за все, йдеться про другий вибух.

Фото: Стас Юрченко\Ґрати

Адвокат Ігоря Гуменюка Олександр Свиридовський сказав, що після засідання, на якому його підзахисному продовжили арешт, він перебував у канцелярії разом із конвойним, коли стався вибух. Чоловік знаходиться у СІЗО вже майже вісім років. З початку повномасштабного вторгнення він просив звільнення з-під варти, щоб вирушити на фронт, але Гуменюку відмовили.

«Він хотів воювати, не раз звертався. Але, бачите, маємо, що маємо. У нього вже років зо два як пригнічений настрій. Нічого не віщувало сьогоднішньої події», — додав адвокат.

В Офісі генпрокурора пояснили, що обвинуваченого доставили в суд для участі у судовому засіданні. Перебуваючи у вбиральні, він вчинив спробу втечі з-під варти за допомогою невстановленого вибухового пристрою.

За процесуального керівництва Шевченківської окружної прокуратури м. Києва розпочато досудове розслідування за фактом спроби втечі підсудного з-під варти, вчинене способом небезпечним для життя багатьох людей (ч. 2 ст. 15 ч. 2 ст. 393 КК України).

Раніше Заборона розповідала про розгляд з початку справи вбивства журналіста Павла Шеремета.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій