'
Читаєте зараз
10 днів не відходив від рятувальників: зворушлива історія порятунку кота Ізюма

10 днів не відходив від рятувальників: зворушлива історія порятунку кота Ізюма

Ilona Kivva
Автор:
  • Працівники ДСНС України часто працюють у зведених загонах, в які входять рятувальники з усієї країни.
  • Тварини стали справжніми талісманами для захисників та рятувальників.
  • На Харківщині кіт прожив в окупації майже п’ять місяців.

Після звільнення Збройними силами України частини Харківської області рятувальники Державної служби з надзвичайних ситуацій розбирали завали у одному з населених пунктів. У перший день до них прибився маленький рудий кіт. Його назвали Ізюмом.

Заборона розповідає зворушливу історію з Харківщини.


Рятувальники ДСНС прихистили кота, який пережив окупацію

Працівники служби порятунку Київської області працювали у складі зведеного загону. Його утворили для ліквідації наслідків обстрілів та розмінування на звільнених територіях Харківщини. З перших днів роботи до них прибилося руде кошеня, яке втратило свою домівку, коли території були захоплені ворогом, розповіли у Державній службі з надзвичайних ситуацій.

«Його історію ми не знаємо, проте впевнені, що він пережив справжній жах. Він був завжди поруч всі ці 10 днів, поки ми розбирали завали та відновлювали цивільну інфраструктуру. Наші хлопці навіть прозвали його Ізюмом на честь міста, яке наші Збройні сили відвоювали та звільнили від російської навали. Ізюм ні на мить не залишався без уваги, він був нагодований, напоєний, ну і звісно ж, загладжений», — кажуть рятувальники.

Усі дні, поки проводилися роботи з ліквідації наслідків окупації, рятувальники опитували місцевих жителів в пошуках власників, які могли доглядати за Ізюмом раніше, але так і не знайшли їх. Увесь цей час кіт не тільки знаходився поруч, а й був психологом, адже, за словами працівників ДСНС, завжди був лагідним.

Читати більше новин в Telegram

«Після побаченого жахіття до нього завжди можна було підійти, погладити й на мить забути про все те, що скоїли росіяни. Його роль протягом цих днів важко переоцінити», — стверджують герої-рятувальники.

Котика не полишили після завершення завдання. Один з рятувальників забрав його з собою до Києва.

Раніше Заборона розповідала про відважних пухнастих захисників України. Вони вправно шукають нерозірвані снаряди, боєприпаси та міни і не полишають наших воїнів навіть на передовій.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій