'
Читаєте зараз
200 млн гривень для «Л/ДНР». Міністру Демчишину вручили підозру у сприянні тероризму

200 млн гривень для «Л/ДНР». Міністру Демчишину вручили підозру у сприянні тероризму

Markiian Oliiarnyk
  • Міністру енергетики України (2014-2016) Володимиру Демчишину вручили підозру у підтримці терористів.
  • Йому загрожує реальний тюремний термін — від 15 років до довічного.
  • Демчишин допоміг бойовикам заволодіти 200 мільйонами гривень, а також організував схему постачання вугілля з ОРДЛО на 3 млрд грн.

Українські правоохоронці вручили підозру за статтею про сприяння тероризму колишньому міністру енергетики та вугільної промисловості України (2014-2016) Володимиру Демчишину. За даними слідства, завдяки ексчиновнику уряду Арсенія Яценюка, бойовики «Л/ДНР» незаконно заволоділи понад 200 мільйонами українських гривень.

Заборона пояснює, хто такий Володимир Демчишин, та чому йому вручили підозру.


Вручення підозри Володимиру Демчишину

Слідчі Служби безпеки України (СБУ) та Державного бюро розслідувань (ДБР) вручили підозру Володимиру Демчишину, який у 2014—2016 роках очолював Міністерство енергетики та вугільної промисловості України.

Демчишина звинуватили у вчиненні злочину за ст. 258-3 Кримінального кодексу (КК) України — сприяння терористичній групі чи терористичній організації, — яка передбачає покарання у вигляді 15-річного або довічного позбавлення волі з конфіскацією майна.

Підозра була вручена внаслідок досудового розслідування СБУ та ДБР в межах кримінального провадження щодо злочинної схеми сприяння терористичним організаціям «ЛНР» та «ДНР» групою громадян України, пише пресслужба ДБР. Серед учасників схеми окрім ексміністра були кум Путіна Віктор Медведчук та бізнесмен Сергій Кузяра.   

Читати більше новин в Telegram

Зазначається, що Володимир Демчишин наразі переховується від українських правоохоронців за кордоном.

Сприяння розвитку тероризму на Донбасі

За даними спецслужбовців, у змові з представниками Кремля, Володимир Демчишин організував схему купівлі вугілля у підприємств, що контролюються бойовиками, за державні кошти.

 «Слідством встановлено, що посадовець [Демчишин] упродовж грудня 2014—лютого 2015 року видав низку наказів, якими призначив на посади державних підприємств, що знаходяться на тимчасово окупованих територіях, представників терористичних організацій “Л/ДНР”», — повідомляє пресслужба СБУ.

Зазначається, що міністр уряду Арсенія Яценюка, перевищуючи свої службові повноваження, примусив керівників державної енергогенераційної компанії укласти кілька угод з представниками «Л/ДНР» щодо постачання вугілля з ОРДЛО на загальну суму понад 3 млрд гривень.

До того ж в СБУ пояснюють, що у результаті протиправних дій міністра Демчишина у розпорядженні проросійських бойовиків опинилося понад 200 млн грн, що дозволило їм укріпитися на окупованих територіях.

У ДБР кажуть, що дії Володимира Демчишина поставили енергетичну сферу України у залежність від РФ та проросійських терористичних організацій «Л/ДНР», підірвавши економічну безпеку держави та надавши Російській Федерації широких можливостей для подальшого втручання у внутрішні справи України.

Раніше Заборона розповідала про домовленість між 40 державами, серед яких є й Україна, щодо відмови від використання вугілля до 2050 року з метою боротьби проти глобального потепління.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій