В США ленд-ліз пройшов перший етап: що це це змінює для України
- Сенат США ухвалив закон про відновлення ленд-лізу, що стосується постачання зброї.
- Програма дозволить де-факто дарувати військове обладнання з можливістю виплати боргу пізніше.
- Востаннє lend lease задіювали під час Другої світової війни для боротьби з нацистською Німеччиною.
Сенат Сполучених Штатів Америки одноголосно ухвалив закон, який дозволить Джо Байдену активувати програму ленд-лізу. Це надасть можливість постачати військову техніку для України за прискореною процедурою. Втім, попереду ще два етапа: Конгрес та президент; обидві інституції можуть звернути цей закон.
Заборона розповідає про поновлення ленд-лізу у 2022 році та про те, як програма допомогла у Другій світовій війні.
Військова допомога США для України: деталі ленд-лізу
6 квітня 2022 року Сенат Сполучених Штатів Америки одноголосно підтримав основний закон щодо відновлення програми ленд-лізу часів Другої світової війни, повідомила сенаторка Джин Шахін з Нью-Гемпшира. Це надасть президенту Джо Байдену розширені повноваження для прискореного надання військової допомоги Україні та країнам Східної Європи.
«У міру того, як розгортається війна в Україні, якнайшвидше надання військової допомоги є вирішальним для здатності України захищатися від неспровокованих атак Путіна. Кремль здійснює жахливі напади по всій країні на цивільну інфраструктуру та невинних чоловіків, жінок і дітей», — зазначила Джин Шахін.
Закон про ленд-ліз у 2022 році має прискорити передачу важливого військового обладнання та інших важливих поставок в Україну шляхом скорочення бюрократичної тяганини, пише Politico. Де-факто він дозволить дарувати обладнання згідно з положеннями, які передбачають, що країни-одержувачі виплатять США його вартість пізніше.
Читати більше новин в Telegram«Ухвалення закону є ознакою того, що американський уряд та союзники в Європі вважають вторгнення Росії екзистенційною загрозою ліберальному порядку. Також це свідчить про те, що західний світ вірить у перемогу України над російськими загарбниками», — зазначає видання.
Варто пам’ятати, що ухвалений Сенатом закон про відновлення ленд-лізу має ще розглянути Палата представників та президент Байден.
В результаті ленд-лізу і допомоги в $20 млрд Україна може отримати:
- танки третього покоління M1A2 Abrams;
- бойові машини піхоти США M2A3 Bradley;
- самохідні артилерійські установки M109A6 Paladin;
- реактивні системи залпового вогню на колісному шасі HIMARS;
- універсальна пускова установка / РСЗВ M270 MLRS;
- пересувний норвезький ЗРК NASAMS 2;
- ЗРК Patriot;
- багатофункціональні легкі винищувачі 4-го покоління F-16 C/D.
Ленд-ліз: як програма допомогла побороти Гітлера
Під час Другої світової війни за допомогою програми ленд-лізу США передавали військову техніку своїм союзникам у Європі, які боролись проти нацистської Німеччини. Американський уряд міг позичати або здавати в оренду військові припаси будь-якій країні, яка вважалася життєво важливою для оборони Сполучених Штатів, пише History.
У середині грудня 1940 року 32-й американський президент Франклін Рузвельт представив нову політичну ініціативу, згідно з якою Сполучені Штати надавали, а не продавали, військове постачання Великобританії для використання в боротьбі проти Німеччини. Оплата поставок була відстрочена.
Вже у березні 1941 року Конгрес США ухвалив закон про ленд-ліз. Документ передбачав поставки танків, літаків, кораблів, озброєння, товарів для будівництва доріг, виробництва одягу, хімікатів, продуктів харчування тощо.
До кінця Другої світової війни Сполучені Штати використовували ленд-ліз для надання допомоги понад 30 країнам у всьому світі на загальну суму близько $50 мільярдів.
Відповідно до цієї політики Штати змогли допомагати своїм іноземним союзникам, залишаючись при цьому довгий час офіційно нейтральними у війні.
Раніше Заборона розповідала про нову газову угоду між США та Євросоюзом, яка позбавила Кремль економічної зброї.
Читати більше новин в Telegram