Радянські, але добре модернізовані. Польща передала Україні 200 танків
- Польща поставила Україні достатню кількість танків Т-72, щоб сформувати дві повноцінні бригади.
- Бронемашини виявилися зразками найновішої модернізації 2019 року.
- Крім танків, партнери надали ЗСУ декілька десятків БМП.
Польща відправила на озброєння України понад 200 танків Т-72, що складає близько 50% від усіх бронемашин цієї моделі, якими володіє країна-партнер. Україні дісталися радянські танки з найновішими модифікаціями від поляків. Навіть немодернізовані версії цих бронемашин спроможні пробити броню перших моделей відомих німецьких Leopard, а в оновлених версій потужність ще більша.
Заборона розповідає про військову допомогу Україні від Польщі та головні особливості бронемашин Т-72.
Т-72 Києву від Варшави: деталі поставки
Збройні сили України отримали від Польщі партію важкого озброєння. У розпорядження українських військових надійшло понад 200 танків Т-72. Танкова бригада складається з 93 бронемашин, тож наданої кількості техніки більше, ніж достатньо для формування двох найбільших військових з’єднань у ЗСУ. Також польські партнери передали Україні декілька десятків бойових машин піхоти (БМП), повідомляє Polskie Radio.
В арсеналі Польщі майже 400 одиниць таких танків, тож Україна отримала фактично 50% бронепарку Т-72 нашого партнера. Станом на 29 квітня 2022 року Варшава передала Україні озброєння на 7 млрд злотих (близько $1.6 млрд), серед якого самохідні гаубиці 2С1 «Гвоздика» та реактивні системи залпового вогню «Град», переносні зенітно-ракетні комплекси Piorun та ракети класу «повітря-повітря» для літаків МІГ-29 і Су-27.
Крім важкої техніки, це також розвідувальні дрони польської компанії WB Electonics, безпілотники Warmate, що подібні за функціоналом до відомих американських дронів-камікадзе Switchblade та боєприпаси.
Читати більше новин в TelegramТанки Т-72: особливості бронемашин
Танк Т-72 «Урал» — радянська бронемашина, яка надійшла на озброєння СРСР в 1973 році. Всього до 1990 року в Радянському Союзі було виготовлено 17 831 танк цієї серії. Техніка експортувалася приблизно в 30 країн світу, пише Military Today.
Т-72 захищений композитною бронею і могла протистояти будь-яким боєприпасам калібру 105 мм на дальності понад 500 метрів. Її не могли пробити навіть сучасні протитанкові керовані ракети Dragon або TOW. Бічна броня забезпечує захист від БМП і вертольотних гармат. Також є автоматична система пожежогасіння.
Танк укомплектований 125-мм гладкоствольною гарматою. Незважаючи на свою надійність, максимальна скорострільність цієї техніки до восьми пострілів за хвилину. Радянський Т-72 міг пробити лобову броню ранніх танків Leopard 2 на відстані 1 500 метрів і лобову броню Leopard 1 на відстані понад 3 000 метрів.
Згідно з рішенням Міноборони Польщі у 2019 році деякі з них були модифіковані. Polskie Radio повідомляло, що Україна отримала старіші версії бронемашин. Однак у мережу потрапило відео зі злагодження танкового підрозділу ЗСУ, на якому видно, що штатний приціл Т-72 замінений. Така модифікація присутня лише в останній версії T-72M1R.
Ці моделі відрізняються від старих наявністю тепловізійного прицілу, приладів нічного бачення, цифрової системи зв’язку та нової системи запуску двигуна, завдяки чому ефективність вогню стає ще вищою.
Як пише Defense Express, якщо врахувати кількість надісланих Україні танків, не всі з них встигли пройти модернізацію до рівня T-72M1R, тому частина відноситься до старіших T-72M1.
Т-72М1 — модернізований і експортний варіант другого покоління танків Т-72, який від базової моделі відрізняється додатковим шаром 16-мм броньового листа і комбінованою бронею башти з гранульованим наповнювачем. Оснащена ця версія бронемашини 125-мм гарматою з лазерним далекомірним прицілом.
Для українських бійців використання цих танків не є проблемою, оскільки вони вже перебувають на озброєнні Збройних сил України.
Раніше Заборона розповідала про головні характеристики зенітно-ракетних комплексів Gepard та танків Leopard, які Німеччина погодилася надати Збройним силам України.
Читати більше новин в Telegram