Читаєте зараз
Не для моря, але землі. Британія ексклюзивно для України переробить ракети Brimstone

Не для моря, але землі. Британія ексклюзивно для України переробить ракети Brimstone

Ilona Kivva
Автор:
  • Україна отримає від Великої Британії сучасні ракети Брімстоун.
  • Спеціально для ЗСУ зброю, що застосовується в основному з літаків, переробили для бойових машин.
  • Вартість однієї такої ракети оцінюються у $263 000.

Великобританія поставить Україні точні сучасні ракети, причому вони будуть модернізовані під сьогоднішні потреби. Brimstone оснащені двома режимами наведення, а також здатні працювати синхронно і вражати цілі у вигляді рою.

Заборона розповідає про особливості ракет, що отримає Україна від британських союзників.


Британія передаст Україні ракети

Збройні сили України отримають на озброєння від Великої Британії самонавідні протикорабельні ракети Brimstone приблизно на початку травня, заявив під час виступу у парламенті 26 квітня 2022 року заступник міністра оборони Британії Джеймс Гіппі.

Ще 19 квітня британський прем’єр-міністр Борис Джонсон оголосив, що країна шукає способи доставити ці снаряди в Україну. Brimstone застосовуються з літаків (максимально адаптовані до реактивних бомбардувальників Tornado IDS), для української армії їх модернізують для розміщення на наземному бойовому транспорті. «Британія вже досить просунулась у цих експериментах, щоб стверджувати, що передасть ракети українцям найближчими тижнями», — сказав Гіппі.

Ракети Brimstone: що це за зброя

Брімстоун — ракета класу «земля-земля», або «повітря-земля», створена у Сполученому Королівстві на основі американської ракети з лазерним наведенням AGM-114 Hellfire, пише Military Today.

Читати більше новин в Telegram

Виробляє зброю провідний європейський розробник ракет — британська компанія MDBA. Зовні Brimstone дуже нагадує американську материнську версію Hellfire, але відрізняється ширшими хвостовими плавниками й прозорим куполоподібним носом. 

У першій версії Брімстоунів була встановлена радіолокаційна головка самонаведення, яка здатна захоплювати рухомі об’єкти, але пізніше до радіолокації додали лазерне наведення, тому головка самонаведення стала дворежимною.

Дальність польоту ракет першої моделі сягає 20 км. У другій версії дальність ураження з літака — до 60 кілометрів, але при пуску з землі зменшується до 10-12 кілометрів. Особливістю зброї є те, що у повітрі декілька ракет можуть перебувати одночасно у вигляді рою і знищувати визначені цілі за різними траєкторіями. Вартість однієї такої ракети оцінюються у $263 000.

Якого саме класу отримає Брімстоуни Україна, не відомо. «В першу чергу ми будемо намагатися забезпечити Brimstone для землі, використовуючи запаси, які ми вже маємо, але поки що не на морі», — зазначив міністр оборони Великої Британії Бен Воллес.

Раніше Заборона розповідала про основні характеристики зенітно-ракетних комплексів Gepard та танків Leopard, які Німеччина погодилася відправити Україні.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій