Читаєте зараз
Шантаж не вдався: Фінляндія знайшла альтернативу російській електроенергії

Шантаж не вдався: Фінляндія знайшла альтернативу російській електроенергії

Markiian Oliiarnyk
Лінії електропередач
  • 13 травня Російська Федерація припинила постачання електроенергії у Фінляндію.
  • Це сталося на тлі заяви фінів про намір втупити до НАТО, однак офіційна причина — проблеми з оплатою.
  • Замінити імпорт російської електроенергії запропонувала Швеція.

Фінляндія замінить електроенергію, що імпортувала з Росії, на шведську. Питання пошуку нового постачальника виникло через відключення країни від енергосистеми РФ. Це сталося після офіційної заяви Фінляндії про намір вступити до НАТО.

Заборона розповідає про черговий енергошантаж демократичної європейської країни з боку Росії.


Росія не постачатиме електроенергію у Фінляндію

13 травня 2022 року фірма RAO Nordic Oy, який є європейською структурою російської енергокомпанії «Интер РАО», заявила, що припиняє імпорт електроенергії до Фінляндії, повідомляє BBC.

В офіційній заяві зазначається, що причина відключення полягає у проблемах з оплатою. Утім це сталося на тлі нещодавніх погроз Кремля вжити «заходів у відповідь» на офіційне оголошення Фінляндії про намір вступити до НАТО.

Фінський оператор електромереж Fingrid повідомив, що Росія забезпечувала лише 10 % електроенергії в країні, тому проблем з заміною на альтернативні джерела не виникне.

Читати більше новин в Telegram

«Відсутність імпорту електроенергії з Росії буде компенсовано шляхом імпорту зі Швеції та виробництва електроенергії у Фінляндії», – сказала віцепрезидентка Fingrid з експлуатації енергосистем Рейма Пяйвінен.

Заява Фінляндії про вступ до НАТО

12 травня 2022 року президент Фінляндії Саулі Нійністе та прем’єр-міністерка Санна Марін офіційно оголосили про свою підтримку вступу країни до НАТО. 

На їхнє переконання, членство в Альянсі посилить безпеку як самої країни, так і всієї організації: «Фінляндія повинна негайно подати заявку на членство в НАТО. Ми сподіваємося, що національні кроки, які ще необхідні для прийняття цього рішення, будуть швидко зроблені протягом наступних кількох днів».

Подача заявки очікується після схвалення її фінським парламентом, який має зібратися на обговорення 16 травня 2022 року.

14 травня заступник Міністра закордонних справ РФ Олександр Глушко заявив, що Москва застосує «відповідні запобіжні заходи, якщо НАТО розмістить ядерні сили та інфраструктуру ближче до російського кордону», тобто на території Швеції та Фінляндії. Які саме «заходи», він не уточнив, але додав, що реакція Росії залежатиме від того, наскільки близько Альянс наблизить свої війська та техніку до РФ та яку саме інфраструктуру розгорне.

Раніше Заборона розповідала про розсекречені документи міністерства внутрішніх справ Німеччини 1991 року, які свідчать, що німецькі політики не підтримували вступ України до Альянсу.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій