Просимо вважати 100% доказами: в Україні створять фотоархів війни
- Ukrainian Warchive — медіапроєкт для збереження документальних фотоматеріалів про російське вторгнення в Україну.
- Серед ініціаторів: фотографи Міша Педан та Еміне Зіятдінова, а також головна редакторка Заборони Катерина Сергацкова та співзасновник Bird in Flight Євген Сафонов.
- Платформа розробляється за підтримки Шведського інституту та Фонду Хассельблад.
Команда українських журналістів та фотографів розпочала роботу над створенням цифрового фотоархіву про війну України з Росією. Він дозволить підтримати фоторепортерів, які ризикують своїм життям, висвітлюючи жахи воєнних дій, а також задокументувати докази воєнних злочинів рашистів.
Заборона розповідає про надважливий медіапроєкт про війну в Україні.
Ukrainian Warchive: що це за проєкт
Проста у використанні інтерактивна платформа дозволить зберегти важливі свідчення про вторгнення РФ, створити надійне джерело матеріалів для медіа, громадських організацій та розслідувачів. Читачі зможуть легко і швидко шукати у великій колекції фотографій за датою, місцем, автором та темами.
Ініціаторами проєкту виступили українські фотографи Міша Педан та Еміне Зіятдінова, а також співзасновниця Заборони Катерина Сергацкова та співзасновник Bird in Flight Євген Сафонов. «Сьогодні ми спостерігаємо не лише те, як російські ракети намагаються зруйнувати українські міста, а й те, як на рівні офіційної пропаганди російська диктатура перекручує, намагається стерти історію. Вона заперечує існування української культури як такої. Ідея нашого архіву в тому, щоб зберегти фотосвідоцтва війни, вже зараз, разом із історіями їх створення», — пояснив Міша Педан.
Окрім збереження документальних матеріалів, своєю метою вони вважають підтримати професійних фотографів, які відважно висвітлюють події в Україні і часто ризикують своїм життям. Станом на 29 червня 2022 року, відомо про 33 випадки загибелі журналістів на цій війні, вісім з них були вбиті під час виконання своєї роботи.
Читати більше новин в TelegramРозробку проєкту підтримали Шведський інститут та Фонд Хассельблад, який, зокрема, вручає одну з найпрестижніших у світі премій у галузі фотографії The Hasselblad Foundation International Award in Photography. Окрім цього творці Ukrainian Warchive розраховують залучити додатковий інтерес до роботи українських фотографів з боку інших світових медіа, фондів та інституцій.
Раніше Заборона розповідала про дружній проєкт Saveualist. Це інтернет-портал з вичерпною інформацією про зброю, яку потребує Україна для боротьби з Росією. Ресурс створений групою українських волонтерів, підприємців та військових експертів.
Читати більше новин в Telegram