Читаєте зараз
Долітався: автора пісні I Believe I Can Fly засудили до 30 років ув’язнення

Долітався: автора пісні I Believe I Can Fly засудили до 30 років ув’язнення

Markiian Oliiarnyk
  • Проти співака Роберта Келлі ще з 1990-х років висували звинувачення у сексуальному насильстві, але до суду справа не доходила понад 20 років.
  • R.Kelly заарештували у 2019 році після виходу документального фільму про його злочини, а також на тлі поширення руху #MeToo.
  • Співака визнали винним за дев’ятьма пунктами звинувачення, серед яких: сексуальна експлуатація, насилля над неповнолітніми та торгівля людьми.

У США завершився один із найгучніших судових процесів останніх років. Відомого американського співака та продюсера Роберта Келлі засудили до чималого терміну за низку сексуальних злочинів. Сам засуджений своєї провини не визнає і збирається оскаржувати вирок. Утім звинувачення на його адресу на тему насилля лунали фактично від початку його кар’єри у 1990-х.

Заборона розповідає подробиці суду над відомим американським R&B-виконавцем, а також про його кар’єрний шлях.


Справа R.Kelly: рішення суду

55-річного американського співака у жанрах R&B та хіп-хоп Роберта Келлі, відомого під псевдонімом R.Kelly, засудили до 30 років ув’язнення та $100 000 штрафу, пише The Hollywood Reporter. Окружний суд Нью-Йорка визнав його винним за дев’ятьма пунктами звинувачення, серед яких: рекет, сексуальна експлуатація, насилля над дітьми та торгівля людьми.

«Я сподіваюся, що цей вирок послужить надійним свідченням того, що не має значення, яким могутнім, багатим чи відомим може бути ваш кривдник або наскільки дрібними він змушує вас почуватися — правосуддя чує лише правду», — заявив прокурор Бреон Піс.

Суд визнав, що співак використовував свою популярність та авторитет, щоб заманювати своїх жертв серед шанувальників. Менеджери та помічники Келлі знайомили його з молодими дівчатами та підлітками, проти яких він вдавався до сексуального насильства та підкорення своїй волі. А щоб вони мовчали, змушував підписувати форми про нерозголошення, використовував погрози розправою та шантажував відеозаписами, які знімалися під час статевих актів.

Читати більше новин в Telegram

Зазначається, що злочини він скоював протягом кількох десятиліть, а звинувачення проти нього почали лунати ще у 1990-х роках, коли виходили найвідоміші його хіти. Утім до суду справа щодо насильства так і не доходила аж до 2019 року, поки не набув поширення рух #MeToo. Громадський інтерес до звинувачень викликав вихід фільму від Lifetime під назвою «Вижити після R.Kelly», у якому висвітлювалися сексуальні зловживання співака. У тому ж році його й арештували, а перше слухання у справі відбулося у серпні 2021 року.

R. Kelly у суді після арешту, 17 вересня 2019 року, Чикаго, Іллінойс, США. Фото: Antonio Perez/Chicago Tribune/Tribune News Service via Getty Images

«Ти змусив мене робити речі, які зламали мій дух. Я буквально хотіла померти через те, що ти зі мною зробив, як змусив відчувати огиду до себе, Ти це пам’ятаєш?», — звернулася одна із позивачок до Келлі під час судового засідання.

Сам співак ніяк не відреагував на винесення вироку, але його адвокат заявила, що своєї провини він не визнає і збирається оскаржити рішення суду.

Роберт Келлі: коротка біографія

Свою музичну кар’єру Келлі, уродженець Чикаго, розпочав у 1989 році як один із засновників гурту MGM (Musically Gifted Men). Колектив проіснував недовго — вже наступного року після релізу першого синглу він розпався, хоча і встиг за цей час здобути певну популярність завдяки участі у телевізійному шоу талантів Big Break.

У 1991 році Келлі підписала контракт з лейблом Jive Records, а вже у січні 1992-го випустив дебютний альбом «Born into the 90’s» спільно з гуртом Public Announcement. Тоді з’явилися його перші хіти: «She’s Got That Vibe», «Honey Love» і «Slow Dance (Hey Mr. DJ)». Утім вже наступного року R.Kelly покинув колектив. Утім почав реалізовувати себе у продюсерській справі. Наприклад, у 1995 році він написав і спродюсував останній топчартер Майкла Джексона «You Are Not Alone». 

Роберт Келлі — затятий шанувальник баскетболу й у 1996 році він написав саундтрек для фільму «Космічний джем» під назвою «I Believe I Can Fly». Вона стала найпопулярнішою піснею в його кар’єрі, за яку він отримав аж три премії «Ґреммі», а сам трек був занесений журналом Rolling Stone до 500 найкращих пісень епохи рок-н-ролу.

У 1997 році Келлі підписав контракт з професійним баскетбольним клубом Atlantic City Seagulls і паралельно продовжував займатися музикою та продюсуванням. У цей час якраз вийшов один із найуспішніших його альбомів — «R», який у США отримав статус діамантового (10х платиновий). Після цього R.Kelly дещо змінив стиль, більше звертаючись до елементів хіп-хопу і встиг попрацювати з такими гігантами реп-сцени як Jay-Z та P.Diddy.

У 2001 році Келлі переміг у більшості номінацій на Billboard Awards, а у 2005-му вдруге він був визнаний найкращим R&B виконавцем за версією American Music Awards (перший раз був у 2000 році). Після 2006 року кар’єра R.Kelly пішла на спад, нові альбоми вже не приносили таких прибутків, як перші, а на престижні премії він вже навіть і не претендував. Частково на це вплинули скандали, в який фігурував співак, зокрема щодо поширення дитячої порнографії та звинувачень у сексуальному насильстві.   

У своїй автобіографії Келлі розповів, що у дитинстві він сам зазнавав насильства з боку старшої сестри, яка часто залишалася з ним та його братами та сестрами удома у ролі няньки. Протягом тривалого часу він нікому про це не зізнавався, що «занадто боявся і соромився». Також у віці 10 років він зазнав сексуального насильства з боку дорослого чоловіка, який був другом сім’ї.

Раніше Заборона розповідала про чергову справу про сексуальне насильство проти американського кінопродюсера Гарві Вайнштейна, з якого розпочався рух #MeToo.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій