Україна купить аналог найкращих самохідних гаубиць у світі. Втім, не без проблем
- За міжнародним законодавством, купувати зброю навіть у приватних оборонних компаніях, можна виключно за згодою країни, у якій зареєстроване підприємство.
- Україна уклала контракт з корпорацією Krauss-Maffei Wegmann, яка створила відомі артустановки Panzerhaubitze.
- Військові ЗСУ пройдуть навчання з керування RCH 155 — високотехнологічних колісних гаубиць.
Україна отримає 18 потужних німецьких артилерійських систем RCH 155. Вони є покращеним аналогом гаубиць PzH 2000, які вважаються найкращими у світі. Однак все не так райдужно. Зокрема через очевидних мінусів угоди — перша поставка відбудеться не раніше 2025 року.
Заборона розповідає про контракт з корпорацією KMW, участь у домовленостях німецького уряду та про характеристики RCH 155.
Boxer Remotely Controlled Howitzer: деталі угоди з Німеччиною
Німеччина дозволила оборонній корпорації Krauss-Maffei Wegmann (KMW) виготовити для Збройних сил України самохідні артилерійські установки Boxer Remotely Controlled Howitzer або RCH 155, пише Welt.
Техніка не буде частиною збройної допомоги — це оборонне замовлення України. За міжнародним законодавством, закупляти зброю у компанії напряму не можна — потрібен обов’язковий дозвіл від уряду країни, де сплачує податки підприємство. Заявку Україна подала ще 14 липня, весь цей час корпорація KMW чекала погодження від Федерального уряду.
У контракті йдеться про 18 САУ RCH 155, запасні частини до них, а також про навчання екіпажів з керування технікою. Загальна вартість замовлення оцінюється у €216 мільйонів. Перші гаубиці будуть готові не раніше 2025 року, тому покупка розрахована виключно на майбутнє зміцнення збройного арсеналу України.
Читати більше новин в TelegramАртустановки RCH 155: чим особливі
RCH 155 — це фактично гармата 155 мм калібру від САУ PzH 2000, яка встановлена на колісне шасі 8×8 бронетранспортера Boxer (у Panzerhaubitze гусеничне), пише Defende Express.
Вона була представлена у 2014 році. Характеристики техніки практично ті ж, що й у PzH 2000, але RCH 155 має низку переваг:
- дешевша у виготовленні;
- вимагає лише двох чоловік екіпажу для керування та стрільби (у PzH 2000 – п’ятеро);
- значно легша.
Артсистема високоавтоматизована: має повністю автоматичне заряджання, а артилерійський модуль безпілотний. Наведення і стрільба здійснюється екіпажем дистанційно з кабіни, але у разі аварійної ситуації або поломки її можна заряджати і вести вогонь вручну. САУ здатна видавати 6-8 пострілів/хв одним або кількома снарядами одночасно. Щоб відкрити вогонь машині потрібно всього 10 секунд, стільки ж щоб покинути позицію. Гармата сумісна з усіма стандартними снарядами НАТО 155 мм. Максимальна дальність стрільби:
- 30 км — стандартним снарядом;
- 40 км — базовим снарядом;
- 56 км — реактивним снарядом VLAP.
Корпус автомобіля захищений модульною броньою. Передня дуга витримує влучання 30-мм снарядів. Від боєприпасів калібру 12.7 мм вона захищає повністю. Дно має максимальний захист від протитанкових мін і саморобних вибухових пристроїв. Вежа зроблена з легкої алюмінієвої броні і забезпечує захист тільки від вогню стрілецької зброї та осколків артилерійських снарядів.
Броньовик оснастили дизельним двигуном MTU 199TE20 з турбонаддувом, який розвиває до 804 кінських сил (у оригінальній гусеничній САУ 711 к.с.). Центральна система накачування шин, технологію якої виробник запозичив з цивільного автопрому, полегшує прохідність по піску, снігу і бруду.
Раніше Заборона розповідала про основні технічні фішки самохідних артсистем Panzerhaubitze 2000, які Німеччина та Нідерланди передали українським захисникам.
Читати більше новин в Telegram