Читаєте зараз
Україна купить аналог найкращих самохідних гаубиць у світі. Втім, не без проблем

Україна купить аналог найкращих самохідних гаубиць у світі. Втім, не без проблем

Ilona Kivva
Автор:
  • За міжнародним законодавством, купувати зброю навіть у приватних оборонних компаніях, можна виключно за згодою країни, у якій зареєстроване підприємство.
  • Україна уклала контракт з корпорацією Krauss-Maffei Wegmann, яка створила відомі артустановки Panzerhaubitze.
  • Військові ЗСУ пройдуть навчання з керування RCH 155 — високотехнологічних колісних гаубиць.

Україна отримає 18 потужних німецьких артилерійських систем RCH 155. Вони є покращеним аналогом гаубиць PzH 2000, які вважаються найкращими у світі. Однак все не так райдужно. Зокрема через очевидних мінусів угоди — перша поставка відбудеться не раніше 2025 року.

Заборона розповідає про контракт з корпорацією KMW, участь у домовленостях німецького уряду та про характеристики RCH 155.


Boxer Remotely Controlled Howitzer: деталі угоди з Німеччиною

Німеччина дозволила оборонній корпорації Krauss-Maffei Wegmann (KMW) виготовити для Збройних сил України самохідні артилерійські установки Boxer Remotely Controlled Howitzer або RCH 155, пише Welt.

Техніка не буде частиною збройної допомоги — це оборонне замовлення України. За міжнародним законодавством, закупляти зброю у компанії напряму не можна — потрібен обов’язковий дозвіл від уряду країни, де сплачує податки підприємство. Заявку Україна подала ще 14 липня, весь цей час корпорація KMW чекала погодження від Федерального уряду.

У контракті йдеться про 18 САУ RCH 155, запасні частини до них, а також про навчання екіпажів з керування технікою. Загальна вартість замовлення оцінюється у €216 мільйонів. Перші гаубиці будуть готові не раніше 2025 року, тому покупка розрахована виключно на майбутнє зміцнення збройного арсеналу України.

Артустановки RCH 155: чим особливі

RCH 155 — це фактично гармата 155 мм калібру від САУ PzH 2000, яка встановлена на колісне шасі 8×8 бронетранспортера Boxer (у Panzerhaubitze гусеничне), пише Defende Express.

Вона була представлена у 2014 році. Характеристики техніки практично ті ж, що й у PzH 2000, але RCH 155 має низку переваг:

  • дешевша у виготовленні;
  • вимагає лише двох чоловік екіпажу для керування та стрільби (у PzH 2000 – п’ятеро);
  • значно легша.

Артсистема високоавтоматизована: має повністю автоматичне заряджання, а артилерійський модуль безпілотний. Наведення і стрільба здійснюється екіпажем дистанційно з кабіни, але у разі аварійної ситуації або поломки її можна заряджати і вести вогонь вручну. САУ здатна видавати 6-8 пострілів/хв одним або кількома снарядами одночасно. Щоб відкрити вогонь машині потрібно всього 10 секунд, стільки ж щоб покинути позицію. Гармата сумісна з усіма стандартними снарядами НАТО 155 мм. Максимальна дальність стрільби:

  • 30 км — стандартним снарядом;
  • 40 км — базовим снарядом;
  • 56 км — реактивним снарядом VLAP.

Корпус автомобіля захищений модульною броньою. Передня дуга витримує влучання 30-мм снарядів. Від боєприпасів калібру 12.7 мм вона захищає повністю. Дно має максимальний захист від протитанкових мін і саморобних вибухових пристроїв. Вежа зроблена з легкої алюмінієвої броні і забезпечує захист тільки від вогню стрілецької зброї та осколків артилерійських снарядів. 

Броньовик оснастили дизельним двигуном MTU 199TE20 з турбонаддувом, який розвиває до 804 кінських сил (у оригінальній гусеничній САУ 711 к.с.). Центральна система накачування шин, технологію якої виробник запозичив з цивільного автопрому, полегшує прохідність по піску, снігу і бруду.

Раніше Заборона розповідала про основні технічні фішки самохідних артсистем Panzerhaubitze 2000, які Німеччина та Нідерланди передали українським захисникам.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій

Нагору