Читаєте зараз
Як перший iPhone: Маск заявив, що готовий вживляти людям чіпи

Як перший iPhone: Маск заявив, що готовий вживляти людям чіпи

Ilona Kivva
Автор:
  • Бізнесмен заснував стартап Neuralink у 2016 році. Він займається розробкою мозкових імплантатів.
  • Компанія кілька років тестувала пристрій на тваринах, але у 2021 році кілька мавп довелося приспати через інфекції, ймовірно, викликані його роботою.
  • Нейрочіп складається з понад тисячі мікроскопічних електродів, які вживляються у сіру речовину.

Стартап Ілона Маска у 2023 році проведе перші випробування нейрочіпів на людях. Пристрої мають допомогти з порушенням роботи опорно-рухового апарату говорити та навіть рухатися, а також можуть стати проривом у відновленні зору.

Заборона розповідає про іноваційну розробку.


Компанія Neuralink Corp., яку бізнесмен заснував у 2016 році, завершила випробування на тваринах чіпів, призначених для імплантування у мозок. Останнім етапом перед запуском у виробництво стануть тестування на людях. Вони мають розпочатися орієнтовно у травні 2023 року, а можливо, навіть раніше, пише The Wall Street Journal.

Так, стартап вже подав більшу частину необхідних для цього документів до Управління з контролю за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA), яке контролює виробництво подібних пристроїв.

«Тепер ми впевнені, що пристрій Neuralink готовий для людей, тому час залежить від проходження процесу схвалення FDA», — заявив мільярдер у Twitter.

Читати більше новин в Telegram

Neuralink кілька років тестувала свою технологію на тваринах. Випробування проходили успішно, тому ще у 2019 році Маск анонсував, що перші вживлення людям розпочнуться у 2020 році. Однак згодом у розробників виникли деякі проблеми:

  • пристрій сильно перегрівався;
  • імплант виділяв токсичні речовини, які мають здатність проникати у мозок та пошкоджувати його.

Кілька мавп довелося приспати через інфекції, які могли бути пов’язані з роботою. Недоліки чіпа, ймовірно, вдалося виправити, адже у 2021 році компанія продемонструвала позитивні результати. Зокрема, розробники показали, як мавпа, якій було вживлено пристрій, грала у відеогру Pong без жодних клавіш чи джойстика. Принцип такий: чіп перетворював нейронну активність на команди, тобто виконував функцію пульта керування.

Навіщо потрібні чіпи Невралінк

Пристрій являє собою мікроелектроди діаметром у 5 мікрон (0.0005 сантиметрів), які оперативним шляхом вшиваються у сіру речовину, пояснили у Engadget.

Вони утворюють зв’язки з навколишніми нейронами та забезпечують вибірку електричних випромінювань мозку з високою роздільною здатністю. Ці імпульси перетворюються на цифровий код, який може зчитати комп’ютер. Він формується в залежності від того, що прагне зробити власник імпланту, наприклад, рухати курсором у відеогрі, як у випадку експерименту з мавпою.

Мета розробки — дозволити людям з інвалідністю, пов’язаною з травмами мозку, говорити чи рухатися за допомогою декодування мозкової активності. Чіп також може стати дієвим інструментом для відновлення зору.

«Ми всі вже в певному сенсі кіборги, бо ваш телефон і комп’ютер є продовженням вас самих. Однак ці пристрої створюють значні обмеження для здатності спілкуватися. Якщо ви взаємодієте з телефоном, вас обмежено швидкістю, з якою ви можете рухати великими пальцями, або швидкістю, з якою ви можете говорити в телефон. Так ми передаємо лише десятки, можливо, сотні біт даних на секунду, тоді як комп’ютер може обмінюватися даними зі швидкістю гігабітів, терабітів на секунду. Наш перший серійний пристрій буде дуже схожий на iPhone 1», — сказав Ілон Маск. 

Раніше Заборона розповідала про технологію OrganEx, яка дозволяє відновлювати роботу органів навіть після смерті людини. Це допоможе збільшити термін зберігання донорських органів, а у перспективі навіть реанімувати померлих.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій