- Федеральна служба безпеки Росії поклала відповідальність за хакерську атаку на Apple.
- Техногігант у співпраці із Агентством національної безпеки США нібито використав спеціальну програму для впливу на слабкі місця в iOS.
- Раніше АНБ за допомогою Microsoft викрило китайську мережу хакерів Воль Тайфун.
Заява російської спецслужби з’явилася саме після того, як Кремль вимагав від своїх посадовців відмовитися від використання iPhone. Доказів ФСБ не надала, але вказала на якесь секретне програмне забезпечення.
Заборона розповідає про історію з кібератакою.
Apple та США зламали телефони російських дипломатів – ФСБ
Айфони тисяч працівників посольств РФ нібито зазнали хакерської атаки. Це стосується співробітників російських дипломатичних служб у країнах НАТО, Ізраїлі, Сирії, Китаї та інших, пише Reuters.
ФСБ не надала жодних доказів, але заявила, що злам здійснила компанія Apple у співпраці з Агентством національної безпеки США (АНБ). Для цього вони нібито використали невідоме раніше ПЗ, що впливає на вразливості в коді операційної системи iOS.
«Росія створила дуже складну внутрішню структуру стеження. Офіційні особи давно сумніваються в безпеці американських технологій. Путін завжди казав, що у нього немає смартфона, хоча Кремль заявив, що колишній шпигун КДБ час від часу користується інтернетом», – йдеться у статті. У березні 2023 року Кремль вимагав від посадовців, що брали участь у підготовці до президентських виборів у РФ 2024 року, припинити використання iPhone до 1 травня.
Читати більше новин в TelegramMicrosoft і NSA: викриття китайських хакерів Вольт Тайфун
У травні 2023 року АНБ разом із іншим техногігантом, Майкрософт, викрило хакерську групу Volt Typhoon, спонсоровану Китаєм. Кіберзлочинці з 2021 року пускали в дію потужну систему і робили напади на критичну інфраструктуру США та острова Гуам. Атаки мали на меті паралізувати розлогу мережу: від сфери будівництва та транспорту до освіти). Ці дії мали порушити комунікацію між Америкою та Азією.
Злам намагалися здійснити через вразливості у пристроях Fortinet FortiGuard, що є ключовими елементами безпеки в американській системі промисловості. Група збирала облікові дані працівників інфраструктури та намагалася проникнути в Фортінет через пристрої SOHO (small home and home office) на кшталт домашніх роутерів.
Раніше Заборона розповідала про злам приватного акаунта соратника Путіна та ексочільника Роскосмоса Дмитра Рогозіна.
Читати більше новин в Telegram