- Аргентина довгий час розвивали економічні та політичні стосунки з БРІКС.
- Майбутня міністерка закордонних справ заявила, що країна не буде приєднуватись до групи.
- Новий президент Хав’єр Мілей має проукраїнські погляди, а також критикує Росію та Китай.
Відсутність Аргентини в економічному та політичному блоці антизахідних країн, послабить їх позиції та не дасть Росії з Китаєм продовжити свою експансію. Країна-агресор позбувається можливого помічника в обході санкцій.
Заборона розповідає про боротьбу Аргентини з російсько-китайським впливом.
На противагу Заходу: що таке БРІКС
БРІКС — це група економічного та геополітичного співробітництва, заснована з ініціативи Росії у 2009 році. Спочатку в складі були Бразилія, Росія, Індія та Китай, а у 2010 році доєдналась ПАР. На ці країни припадає 40% населення та четверта частина економіки світу, пише BBC.
Поступово БРІКС перетворився на альтернативу Заходу, яка саме себе протиставляє глобальним організаціям. З початком війни в Україні, Росія використовує зв’язки групи, щоб протистояти санкціям. Саме Китай та Індія, після ембарго ЄС, поступово стали найбільшими імпортерами нафти країни-агресора.
«Китай, своєю чергою, давно велика риба. Шляхом БРІКС він створює собі образ головного представника Глобального півдня, що виступає за реформу чи повалення сучасного світового порядку. Існує переконання, що баланс сил зміщується не на користь Заходу. Усе більше країн, що розвиваються, орієнтуються на потенційних лідерів майбутнього, як-от країни БРІКС», — каже професор Коледжу Святої Королеви Єлизавети Падрег Кармоді.
Читати більше новин в TelegramРозширення БРІКС стало головною темою саміту 22 серпня 2023 року. В результаті до групи запросили шість країн: Аргентину, Іран, Саудівську Аравію, Об’єднані Арабські Емірати, Єгипет та Ефіопію. Таке розширення тільки збільшить вплив антизахідної коаліції у світі та може переманити нейтральні країни на бік політичних союзників Росії. Ймовірне приєднання Ірану, який постачає ракети країні-агресору, а підконтрольні йому бойовики атакують бази США, значно підсилить ворожість блоку.
Хав’єр Мілей і нова Аргентина: що з цього Україні
У другому турі президентських виборів в Аргентині 19 листопада 2023 року переміг ультраправий кандидат Хав’єр Мілей. Його обрання сколихнуло світ не тільки через ексцентричність фігури та лібертаріанські погляди, а й протилежну, відносно минулого уряду, зовнішньополітичну орієнтацію. Майбутня міністерка закордонних справ Аргентини Діана Мондіно 30 листопада в Х(Twitter) заявила, що країна не приєднається до групи.
Довгі роки Аргентина мала тісні зв’язки з Китаєм. Позаколишній президент Маурісіо Макрі під час передвиборчої кампанії обіцяв відійти від впливу Піднебесної, проте своєї обіцянки не виконав і навіть провокував зближення з групою БРІКС, відвідавши саміт у 2018 році. Колишній президент країни Альберто Фернандес також вів країну до приєднання до групи. Влітку 2022 року в Аргентині заявили, що Китай підтримує її доєднання до БРІКС.
Аргентина відмовилась від вступу попри економічні фактори: 40% її експорту припадало на країни БРІКС, а лідерами споживання продукції були Бразилія та Китай. Такий крок може послабити позиції країн об’єднання, а також не допустить поширення впливу антизахідної коаліції ще на 45 мільйонів жителів. Збільшення впливу Росії та Китаю ще на одну велику країну, навпаки вчергове підірвало б стійкість союзників України.
Хав’єр Мілей вже під час президентської кампанії обіцяв відмовитись від співпраці з Китаєм, Бразилією та Росією на користь США. На початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну він зайшов до Палацу національного конгресу Аргентини з українським прапором, продемонструвавши свою позицію щодо війни. У вересні 2023 року він взяв участь у заході, організованому посольством України в Аргентині. Тоді кандидати в президенти сфотографувався з українським послом Юрієм Клименком, тримаючи аркуші паперу з гаслами підтримки. Після оголошення результатів виборів, він запропонував Зеленському зустрітись.
Раніше Заборона розповідала про постачання ПАР зброї в Росію: президент країни це заперечує, проте розслідувачі знайшли факти.
Читати більше новин в Telegram