ЗСУ можуть таки передати німецькі Taurus: чому Україна їх так чекає
Парламент Німеччини проголосував за рекомендацію надати Україні системи дальньої дії для нанесення точкових ударів глибоко у тилу Росії. Йдеться про крилаті авіаційні ракети TAURUS, повідомив заступник голови Комітету національної безпеки та оборони ВРУ Єгор Чернєв.
«Це — коаліційний документ, на відміну від опозиційного, який відхилили сьогодні трохи раніше. Надалі рішення — за канцлером Федеративної Республіки Німеччини Олафом Шольцем», — пояснив він.
Taurus KEPD 350/150 — це німецько-шведська крилата ракета класу «повітря-земля», яка створювалася оборонними підприємствами MBDA Deutschland та Saab Bofors Dynamics AB. Розробка почалася у 1994 році, а перший випробувальний політ був у 1999 році.
Боєприпас оснащено турбореактивним двигуном Williams International P8300-15. Максимальна дальність польоту складає понад 500 км, але на експорт продається варіант 350K-2 із дальністю близько 300-400 кілометрів.
Снаряди мають бойову частину типу MEPHISTO. Вона була спеціально розроблена для ефективного проникнення через бетон та важкі породи ґрунту. Загальна маса БЧ із зарядами в корпусі (кумулятивним та фугасним) становить 480 кілограмів. Також встановлено сучасні системи навігації та самонаведення.
Ще одна особливість — алгоритм роботи системи підриву бойової частини. Крім стандартної програми, яка здійснює підрив після влучання, можна налаштувати одночасний підрив кумулятивної та фугасної частини заряду для повітряного, а не підземного вибуху. Теоретично це означає, що вибух можна запрограмувати навіть на конкретному поверсі будівлі при влучанні, чи на конкретній глибині.