Lockheed Martin розробить надсучасні перехоплювачі для найпотужнішої ПРО США: що за проєкт
- GMD — це найпотужніша система ПРО, яка здатна перехоплювати міжконтинентальні балістичні ракети великої дальності. Вона була вперше розгорнута 2004 року на Алясці.
- У 2019 році США згорнули одразу дві програми по модернізації перехоплювачів через технічні проблеми.
- 15 квітня 2024 року Lockheed Martin передчасно виграла контракт на розробку та виробництва 20 протиракет нового покоління (NGI) на $17 мільярдів.
Новітня розробка Lockheed Martin замінить Ground-Based Interceptor (GBI) — перехоплювачі, які вже використовуються системою GMD. Ракети зможуть протидіяти цілям, які несуть одразу кілька боєголовок або приманок, тоді як поки ПРО Штатів не здатне ефективно протидіяти подібній загрозі.
Заборона розповідає про нові ракети від Lockheed Martin для ПРО США.
MDA і Lockheed Martin: що за контракт
Агентство протиракетної оборони (MDA) 15 квітня 2024 року вибрало оборонну компанію Lockheed Martin для розробки нового перехоплювача наступного покоління Next-Generation Interceptor ((NGI) для захисту території США від міжконтинентальних балістичних ракет. Конкурентом був Northrop Grumman, пише Defence News.
Контракт оцінюється в $17 мільярдів. Проєкти Lockheed Martin та Northrop Grumman мали розроблятись ще рік, перш ніж MDA винесло б рішення. В агентстві не пояснюють, чому вибір було зроблено передчасно.
Реклама перехоплювача нового покоління. Інфографіка: Lockheed Martin
Читати більше новин в TelegramПерехоплювач нового покоління має встати на службу до кінця четвертого кварталу 2028 року. Поки розробка перебуває на етапі критичного аналізу дизайну. Lockheed Martin перейшов на цю фазу у вересні 2023 року і він має тривати рік. Після повної перевірки настане фаза інтеграції NGI у систему протиракетної оборони територій США GMD. В рамках програми хочуть закупити 20 перехоплювачів і розмістити їх у Форт-Грілі на Алясці.
Проєкт було запущено у 2020 році — після того, як США відмовились від програм Redesigned Kill Vehicle (RKV) та Multi-Object Kill Vehicle (MOKV) по модернізації наявних перехоплювачів через серйозні технічні проблеми.
Ground-Based Midcourse Defense: що за ПРО
GMD — це наземна система протиракетної оборони території США від обмеженої кількості балістичних ракет великої дальності. Ключовим елементом системи є наземні перехоплювачі (GBI — Ground-Based Interceptor), які поєднуються системою управління вогнем та звʼязку. Дані на GMD надходять із різноманітних радарів на суші, на морі (кораблі ВМС США) та у космосі. Систему вперше розгорнули на Алясці у 2004 році. Тоді перехоплювачів було усього п’ять, пише Missle Threat.
GMD має найбільшу дальність покриття серед засобів, які має США. Вона єдина може протистояти міжконтинентальним балістичним ракетам (МБР) великої дальності, проте не здатна перехоплювати більш локальні засоби ураження.
GBI — ракета-перехоплювач, яка розміщується в шахті та бʼє по цілях, які знаходить наземна система протиракетної оборони. Боєприпаси складаються з великого прискорювача та кінетичної боєголовки, яка містить свій двигун та просунуту систему самонаведення. При зіткненні з МБР, вона повністю знищує засіб ураження, включно з ядерною боєголовкою.
Саме новітній аналог GBI розробляє Lockheed Martin. Необхідність у перехоплювачі постала, оскільки старі не здатні протидіяти ракетам, які містять кілька боєголовок, або приманки, що суттєво ускладнює процес ураження.
Наразі Ground-Based Midcourse Defense містить 44 GBI, які розміщені переважно на Алясці у бункері в Форт-Грілі, а частина — на базі космічних сил Ванденберг у Каліфорнії.
Загалом система протиракетної оборони США. Крім Ground-Based Midcourse Defense є ще три рівні, за які відповідають такі системи:
- Aegis — регіональна система, розміщена у Європі та Середземному Морі на кораблях ВМС США. Здатна перехоплювати балістичні ракети на їх початковому етапі польоту, приблизно ще над країною, яка здійснює атаку;
- THAAD — наземна ПРО для заатмосферного перехоплення балістичних ракет середньої дальності. Здатна збивати цілі на відстані до 200 км;
- Patriot — перехоплює боєголовки, на їх кінцевій ділянці польоту.
Раніше Заборона розповідала про перестороги США, щодо використання росіянами ядерного озброєння в космосі. Його застосування може вивести з ладу супутники США, на які оборона країни суттєво покладається.
Читати більше новин в Telegram