Коефіцієнти для НМТ змінили: в МОЗ пояснили, як рахуватимуть бали для вступу у медичні виші
- Абітурієнти складають основні сесії національного мультипредметного тесту з 14 травня до 25 червня. З 11 до 19 липня проведуть додаткові сесії.
- За результатами іспиту підраховуватимуть конкурсний бал.
- Щоб вступити до медуніверситету, потрібно отримати щонайменше 150 балів із кожного предмета.
Для визначення результатів Національного мультипредметного тесту у 2024 році застосують нові коефіцієнти. Кожного року формули різні, так само індивідуально підбивали підсумки ЗНО до повномасштабного вторгнення.
Заборона розповідає про національний мультипредметний тест у 2024 році.
Національний мультипредметний тест: коефіцієнти для предметів у 2024 році
В Україні 14 травня стартувала основна сесія Національного мультипредметного тесту — вона триватиме до 25 червня. З 11 до 19 липня також проведуть додаткові сесії. Всі учасники, які успішно пройшли реєстрацію, під час НМТ виконуватимуть три обов’язкові тести:
- з української мови;
- математики;
- історії України.
Обов’язковим етапом для абітурієнтів також був вибір із запропонованих переліків навчального предмета на вибір (іноземна мова, географія, фізика, українська література, хімія тощо).
За результатами мультипредметного тесту підраховуватимуть конкурсний бал. У Міністерстві охорони здоров’я оприлюднили формулу, яка на цей раз діятиме для вступників на медичні спеціальності. Такі абітурієнти мають скласти іспити щонайменше на 150 балів із кожного предмета, щоб успішно вступити до ВНЗ.
Читати більше новин в TelegramКонкурсний бал за результатами НМТ у 2024 році вираховуватимуть так: (К1 х Пр1) + (К2 х Пр2) + (К3 х Пр3) + (К4 х Пр4) / (К1 + К2 + К3 + К4), де К — це коефіцієнт предмета, а Пр — оцінка за кожен з обраних предметів.
Для кожної з дисциплін НМТ коефіцієнти різні:
- українська мова — 0.35;
- математика — 0.4;
- історія України — 0.25;
- біологія — 0.5;
- фізика — 0.5;
- хімія — 0.35 (для фармацевтичних спеціальностей — 0.5);
- українська література — 0.25;
- іноземна мова — 0.25;
- географія — 0.2.
Дані коефіцієнти змінюються кожного року (за часів ЗНО вони так само відрізнялися), тож для результатів НМТ майбутніх років застосовуватимуть інші. Після іспиту в українських університетах розпочнеться вступна кампанія.
Тестування випускників в Україні: чи повернуть ЗНО
Національний мультипредметний тест актуальний для абітурієнтів під час воєнного стану. Його проводили після початку повномасштабного вторгнення Росії у 2022 та 2023 роках. На початку 2023-го голова комітету Верховної ради з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак розповідав, що після завершення бойових дій ЗНО, ймовірно, повернуть. Також розглядали питання про повернення ДПА.
«В ідеальній ситуації ми, швидше за все, повернемось до ЗНО у тій формі, в якій воно було. Але це залежить від того, чи збережуться регіональні центри обробки інформації зовнішньої оцінки з відповідним обладнанням та логістичні ланцюжки», — вважає Сергій Бабак.
Міністр освіти Оксен Лісовий підкреслив, що свої переваги має як ЗНО, так і НМТ. Тож після закінчення воєнного стану для абітурієнтів хочуть створити гібридне тестування. Наприклад, комп’ютерний іспит можливо проводити за кордоном.
«Цей паперовий формат якісний і добротний. Чи повернемося ми повністю до ЗНО? Нам хотілось би перейти до ширшого спектра можливостей, щоб діти могли проявити себе — і через наявність відкритих завдань та інших складових тесту також. Я б хотів повернення до формату ЗНО», — каже Лісовий.
Раніше Заборона розповідала про проєкт Міносвіти та Мінцифри України, покликаний навчити педагогів та школярів використовувати штучний інтелект.
Читати більше новин в Telegram