Литва продовжила тимчасовий захист для українців: як отримати статус
- Уряд країни 21 серпня продовжив посвідки на тимчасове проживання для українців ще на рік.
- Тимчасовий захист — спеціальний механізм ЄС, що застосовують в разі масового напливу мігрантів. Статус спрощує пошук житла та роботи, забезпечує доступ до меддопомоги та освіти.
- Дозвіл у Литві видають у цифровому форматі.
Ступінь допомоги переселенцям відрізняється в різних країнах Європейського Союзу. Зокрема, в Литві статус спрощує працевлаштування людей, надає допомогу для школярів та різні види соцстрахування. Можна навіть отримувати виплату по материнству або через хворобу.
Заборона розповідає про отримання статусу біженця з України в Литві у 2024 році.
Статус захисту для українців: рішення Вільнюса
Кабінет міністрів Литви 21 серпня продовжив посвідки на тимчасове проживання в країні біженцям з України ще на рік. Попереднє розпорядження діяло до березня 2025 року. Однак тепер тимчасовий захист буде чинним до 4 березня 2026 року, пише Delfi.
Рішення продовжити ці заходи для переселенців з України спрямоване на зниження адміністративного навантаження на громадян і співробітників Департаменту міграції. Таким чином сподіваються також полегшити управління потоками заміни посвідок на постійне проживання наприкінці встановленого терміну надання тимчасового захисту, зазначили у литовському Міністерстві внутрішніх справ.
Тимчасовий захист надають в країнах Європейського Союзу, зокрема, і людям, які тікали від війни в Україні. Статус надає права та доступ до послуг та дозволяє перебувати в країні протягом певного періоду. Наприклад, можна розраховувати на:
Читати більше новин в Telegram- прихисток та житло;
- соціальну та медичну допомогу;
- доступ до освіти для дітей;
- можливість працювати без необхідності отримання дозволу на роботу.
Важливо! Цей статус відрізняється від того, який надають на кордоні на підставі посвідки на тимчасове проживання строком на 30 днів. Закон ЄС встановлює мінімальні стандарти захисту для біженців. Фактичний рівень допомоги відрізняється в різних державах блоку.
Тимчасовий захист у Литві: як оформити у 2024
Біженці з України з реєстраційним документом Департаменту міграції, які чекають на рішення про надання тимчасового захисту, у Литві мають право:
- працювати без спеціального дозволу на роботу;
- працювати за строковим трудовим договором;
- бути самозайнятим;
- отримувати послуги ринку праці та допомогу з пошуку роботи від Служби зайнятості;
- отримати соціальну підтримку учнів (безплатне харчування, допомога у придбанні шкільних речей на початку навчального року);
- (після набуття тримісячного стажу) отримувати допомогу по хворобі, материнству, батьківству та інші пільги соцстрахування;
- отримувати продуктові пакети, продуктові картки, гігієнічні набори.
З початку 2023 року дозвіл на тимчасове проживання для всіх українських біженців у Литві видають виключно в цифровому форматі. Раніше люди отримували документи у вигляді пластикових карток. Однак тепер процедуру спростили та зробили доступною онлайн.
Переселенці можуть переглянути тимчасові посвідки на проживання у своїх акаунтах на міграційній платформі MIGRIS. Цифрові дозволи можна роздрукувати або зберегти на пристроях у форматі PDF. Для перевірки їх справжності достатньо буде просканувати спеціальний QR-код.
Щоб подати заяву на продовження дозволу на тимчасове проживання в Литві, треба перейти на сторінку Департаменту міграції. Всі послуги щодо продовження дозволів на тимчасове проживання українцям надають безплатно.
У разі виникнення запитань щодо заповнення заявки, можна зателефонувати до фахівців з інтеграції іноземців VA Caritas за номерами +37067919084 або +37068346832.
Раніше Заборона розповідала про закриття центрів прийому біженців з України у Молдові. Влада аргументує це необхідністю зробити у них ремонт.
Читати більше новин в Telegram