NASA розпочало вивчення троянських астероїдів Юпітера
- NASA відправила у космос апарат, який досліджуватиме астероїди біля Юпітера.
- Американські астрономи сподіваються розкрити секрет походження Сонячної системи.
- Місія триватиме 12 років.
16 жовтня 2021 року американське космічне агентство NASA запустило в космос міжпланетарний зонд Lucy («Люсі»), який буде займатися вивченням троянських астероїдів Юпітера. У NASA сподіваюся, що експедиція «Люсі» дозволить нам більше дізнатися про формування нашої Сонячної системи.
Заборона розповідає про нову місію NASA в межах програми освоєння космосу та пояснює, чому це важливо для людства.
Запуск космічного апарату Lucy
Космічний зонд Lucy запустили з космодрому SLC-41 на мисі Канаверал, що у Флориді, 16 жовтня 2021 року о 12:34 за київським часом на ракеті-носії Atlas V 401.
Приблизно через 90 хвилин після запуску в NASA зафіксували першу технічну проблему місії — не повністю розкрилася одна з сонячних панелей апарату. Однак невдовзі інженерам американського космічного агентства вдалося впоратися з проблемою. Запуск «Люсі» став 13 місією в межах космічної програми Discovery. Апарат повинен повернутися на Землю через 12 років.
Апарат «Люсі» отримав свою назву на честь знайденого в Африці скелета австралопітека віком понад три мільйони років. Його знайшов Дональд Джогансон, чиїм ім’ям назвали астероїд, до якого й летітиме «Люсі». Знахідка Джогансона дозволила розкрити деякі таємниці походження людини, саме тому інженери NASA сподіваюся, що космічна «Люсі» дозволить розкрити таємниці походження Сонячної системи та формування планет-гігантів.
Читати більше новин в TelegramАпарат оснащений двома семиметровими сонячними панелями двометровою антеною, кольоровою та високороздільною камерами, тепловим інфрачервоним спектрометром та інфрачервоним спектроскопічним картографом.
Що досліджуватиме Lucy
Головна мета місії полягає у вивченні троянських астероїдів Юпітера. Троянські астероїди — це групи космічних об’єктів, що знаходяться в особливих орбітальних точках (в межах точок Лагранджа L4 і L5) будь-яких планет та супутників, з якими вони перебувають в орбітальному резонансі 1:1. Троянськими вони називаються тому, що свої назви вони отримали на честь героїв гомерівської «Іліади». У Юпітера таких астероїдів найбільше в Сонячній системі — дві великі групи загальною кількістю понад сім тисяч. Троянські астероїди Юпітера залишаються останніми необстеженими астероїдами Сонячної системи.
За 12 років «Люсі» облетить вісім астероїдів (сім «троянців» та один у Головному поясі). Першим об’єктом буде невеликий астероїд Головного поясу (52246) Дональджогансон, до якого «Люсі» дістанеться у квітні 2025 року. На ньому «Люсі» перевірить функціональність своїх інструментів, перш ніж зайнятися дослідженням «троянців».
Наступними цілями на шляху апарату будуть троянські астероїди в межах точки L4: (3548) Еврібат і Квета — серпень 2027 року, (15094) Полімела — вересень 2021 року, (11351) Левкус — квітень 2028 року, (21900) Орус — листопад 2028 року. Далі «Люсі» здійснить гравітаційний маневр довкола Землі і вирушить до подвійного троянця (617) Патрокл і Менетій, які знаходяться біля точки L5. До цих об’єктів «Люсі» повинна дістатися у березні 2033 року.
За допомогою свого обладнання «Люсі» збиратиме інформацію про геологію, склад, щільність та структуру досліджуваних об’єктів.
Раніше Заборона розповідала про плани України відправити на орбіту Землі супутник «Січ-2-30», запуск якого запланований на грудень 2021 року.
Читати більше новин в Telegram