Бо зима близько. В МОЗ анонсували зміни в правилах проїзду в міському транспорті
- В містах України можуть змінити правила проїзду у транспорті.
- Голова МОЗ зв’язав ідею переглянути норми з холодами, що наближаються.
- Нагадуємо, які правила на пасажирські перевезення діють на міжрегіональних маршрутах.
В містах України готові змінити правила поїздок у громадському транспорті. Так, Міністерство охорони здоров’я на прохання мерів деяких населених пунктів збираються переглянути, можливо, норму про надання ковід-сертифікатів.
Заборона розповідає, що може змінитися в правилах перевезення.
Проїзд в міському транспорті взимку можуть спростити
«До МОЗу звернулися мери деяких міст, аби переглянути питання проїзду у міському транспорті. Ми будемо йти на зустріч, оскільки наближаються холода», — розповів про ініціативу міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко в ефірі телеканалу «Інтер».
За його словами, МОЗ переходить на етап, коли каже: пандемія стає пандемією невакцинованих людей, і вакциновані не повинні страждати через невакцинованих.
Ляшко також звернув увагу, що пасажири ще довго будуть їздити з ковід-сертифікатами, принаймні це стосується міжрегіонального сполучення. «Ми будемо утримувати цю ситуацію, поки не буде спад захворюваності на коронавірус», — уточнив очільник профільного міністерства.
Читати більше новин в TelegramПравила міжрегіональних перевезень
З 21 жовтня в Україні діють правила міжрегіональних перевезень на жовтому та червоному рівнях епіднебезпеки. Стосуються вони регулярних та нерегулярних перевезень. Йдеться про автомобільний транспорт на автобусних маршрутах, авіаційний та залізничний транспорт міжобласного сполучення.
Норми не застосовуються до міських та внутрішньообласних перевезень.
Треба мати один із вказаних документів:
- оформлений на порталі «Дія» або в однойменному додатку жовтий чи зелений міжнародний чи внутрішній COVID-сертифікат на підставі отримання однієї дози вакцини або повного курсу вакцинації;
- іноземний COVID-сертифікат про щеплення вакцинами, які включені ВООЗ до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях;
- документ про отримання однієї дози вакцини – форма 063-О, яку можна отримати одразу після процедури у лікаря, який проводив щеплення;
- міжнародне свідоцтво про вакцинацію, яке буде чинним рік від дати останнього щеплення. Його можна оформити у лікаря, що проводив щеплення в пункті щеплення закладу охорони здоров’я, або в сімейного лікаря;
- негативний результат ПЛР-тесту або експрес-тесту на COVID-19, чинні 72 години від часу здавання матеріалу на аналіз;
- сертифікат на підставі одужання.
Раніше Заборона розповідала про те, що таке COVID- сертифікат на підставі одужання, скільки він діє та як згенерувати його в «Дії».
Читати більше новин в Telegram