'
Читаєте зараз
У «Дії» анонсували появу довідок про одужання від COVID-19

У «Дії» анонсували появу довідок про одужання від COVID-19

Yevhen Koziarin
Тест на коронавірус
  • COVID-сертифікати на основі довідок про одужання діятимуть протягом трьох місяців.
  • Лікар має внести дані про хворобу до медичної бази.
  • Е-документи з’являться у додатку до 14 листопада.

Українці, які перехворіли на COVID-19, зможуть отримати сертифікати в «Дії». Також у застосунку з’явиться можливість згенерувати результат ПЛР-тесту на коронавірус.

Заборона розповідає, коли громадяни зможуть отримати документи у цифровому форматі.


В «Дії» з’являться нові сертифікати про вакцинацію

Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров повідомив, що можливість отримати цифровий СOVID-сертифікат на основі довідки про одужання з’явиться до 14 листопада. 

«Якщо лікар вніс інформацію про те, що людина хворіла на COVID-19, «Дія» бачить цю інформацію. На основі цього формується COVID-сертифікат. Протягом 90 днів він буде діяти. Тобто, якщо людина хворіла десять днів тому, у неї сертифікат буде діяти 80 днів», — заявив віцепрем’єр.

За його словами, згенерувати такі документи зможуть всі, хто хворів протягом останніх трьох місяців, але останні деталі ще узгоджують з Міністерством охорони здоров’я.

Читати більше новин в Telegram

Новий COVID-сертифікат буде двох видів: внутрішній — для використання у червоних та жовтих зонах карантину (він надасть привілеї для відвідування ТРЦ, органів влади, закладів культури та користування транспортом) та міжнародний — для виїзду за кордон.

Як видаватимуть СOVID-сертифікат та скільки він діятиме  

У МОЗ заявили, що невакциновані, які перехворіли на коронавірус, зможуть отримати цифровий COVID-сертифікат про одужання, який діятиме упродовж трьох місяців діб.

«Сертифікат про одужання буде формуватись лише для тих, у кого лікар встановив діагноз COVID-19 від моменту запуску функціоналу нового сертифікату та надалі. Документ не згенерується, якщо діагноз було встановлено до появи нового типу сертифікату», — йдеться у повідомленні МОЗ.

Обов’язковою підставою для його генерації буде запис лікаря про встановлений діагноз, який відображатиметься в електронній системі охорони здоров’я. Люди, які після отримання позитивного ПЛР-тесту не зверталися до лікаря і він не вніс дані — завантажити сертифікат не зможуть.

«На сьогодні у нас понад 400 тисяч українців хворіють на COVID-19 і мають підтверджений лікарем діагноз. Для них ми запускаємо цифровий COVID-сертифікат на підставі одужання. Згенерувати його буде можливо в застосунку або на порталі «Дія» через 15 днів після підтвердження лікарем діагнозу. Отримати його можна буде не більше двох разів на рік», — заявила заступниця міністра охорони здоров’я з цифрового розвитку Марія Карчевич. 

За словами очільника МОЗ Віктора Ляшка, довідка про те, що людина перехворіла на COVID-19, буде такою ж, як і довідка про протипоказання щодо вакцинації.

«Ми розробили так, що перенесена хвороба буде потрапляти у протипоказання, щоб була одна довідка. Вона буде підтягуватися у електронний сертифікат», — сказав Ляшко. Він додав, що люди, які перехворіли, можуть вакцинуватися через 28 днів після одужання.

Раніше Заборона розповідала про те, що у «Дії» з’явилась можливість згенерувати дитячий COVID-сертифікат.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій