Читаєте зараз
Відповідь на «Союзную решимость 2022». Українські військові застосують Bayraktar, NLAW та Javelin

Відповідь на «Союзную решимость 2022». Українські військові застосують Bayraktar, NLAW та Javelin

Markiian Oliiarnyk
NLAW
  • З 10 до 20 лютого 2022 року Збройні сили України проведуть масштабні навчання.
  • Українські військові випробовуватимуть можливості «Байрактарів», а також протитанкових комплексів Javelin та NLAW.
  • В той же час у Білорусі проходитимуть спільні російсько-білоруські навчання «Союзная решимость 2022».

В Україні на військових полігонах та окремих майданчиках пройдуть масштабні військові навчання української армії. Збройні сили відпрацюють маневри, а також випробують безпілотники Bayraktar і протитанкові комплекси Javelin та NLAW. Одночасно на території Білорусі проходитиме активна фаза спільних російсько-білоруських навчань «Союзная решимость 2022».

Заборона розповідає про масштабні навчання ЗСУ, а також про те, до чого готуються білоруські та російські війська на «Союзной решимости 2022».


Навчання ЗСУ у лютому-2022

Масштабні військові навчання Збройних сил України відбуватимуться з 10 до 20 лютого, паралельно з російсько-білоруськими навчаннями «Союзная решимость 2022». «Я назву місця, де вони відбуватимуться: Рівне, Ковель, Овруч, Широкий Лан, Олешківські піски, Чугуїв, Чернігів, Суми, Одеса. І це лише полігони. А окрім того, будуть ще окремі майданчики і окремі місця», — заявив в ефірі телепрограми «Свобода слова» міністр оборони України Олексій Резніков.  

Деякі навчання, повідомив він, вже пройшли в Україні, але у дещо менших масштабах. Зокрема 5 лютого відбувалося відпрацювання злагодженості між підрозділами Національної гвардії, Нацполіції, Державної служби з надзвичайних ситуацій та сил сектору безпеки і оборони. Окрім того, у Херсонській області планується проведення тренувальних операцій зі звільнення захоплених адмінбудівель та відділків поліції.

Як повідомляє пресслужба Командування об’єднаних сил ЗСУ, 8 лютого одразу на кількох полігонах розпочалися навчання з протитанкової оборони. У комплексних тактичних заняттях залучені інженерні підрозділи, що виконують завдання з встановлення мінних загороджень, танкові підрозділи, а також протитанкова артилерія. 

Читати більше новин в Telegram

На початку лютого 2022 року підрозділи ЗСУ провели тренування з розгортання на вогневих позиціях і наведення на цілі умовного противника реактивних систем залпового вогню «Ураган» неподалік адміністративної межі з тимчасово окупованим Кримом. 

«Союзная решимость 2022» 10-20 лютого

З 10 до 20 лютого 2022 року на території Республіки Білорусь відбудуться спільні російсько-білоруські військові навчання «Союзная решимость 2022». Як заявляє командування Збройних сил країни-агресора та Білорусі, мета навчань — перевірка боєготовності військ Союзної держави та відпрацювання сценарію ймовірного нападу на Республіку Білорусь. 

Російські війська та техніка почали прибувати у Білорусь ще 18 січня 2022 року. Загалом спільні російсько-білоруські навчання мають пройти у два етапи:

  • 2-9 лютого: російські та білоруські підрозділи відпрацюють маневри з формування об’єднаної групи військ, перегрупування, повітряної розвідки, а також перевірять боєготовність десанту та систем ППО у разі повітряних атак;
  • 10-20 лютого: активна фаза навчань із залученням сухопутних військ, які мають від оборонних дій перейти до контрнаступальних і розгромити умовного противника. За сценарієм, Росії («Північна Федерація») та Білорусі («Республіка Полісся») мають протистояти країни Заходу («Західні») та Україна («Республіка Дніпровія»), а також підконтрольні їм терористичні організації та диверсійні групи.            

Скільки саме російських військ та техніки прибуло до Білорусі, невідомо. «За даними української розвідки, станом на 7 лютого в Білорусі перебуває 11 російських батальйонно-тактичних груп [кожна може налічувати від 800 до 1000 військових]», — розповів Олексій Резніков.

Раніше Заборона розповідала про перші навчання українських військових з використання британських легких протитанкових комплексів NLAW, які Україні передало Сполучене королівство для захисту від російської агресії.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій