'
Читаєте зараз
Байрактари, ПРО та ППО. Під чим підписалися Україна та Туреччина

Байрактари, ПРО та ППО. Під чим підписалися Україна та Туреччина

Markiian Oliiarnyk
Байрактар
  • Україна підписала з Туреччиною договір про будівництво в Україні заводу з виробництва «Байрактарів».
  • Наступне покоління БПЛА Bayraktar матиме двигуни виробництва «Мотор Січі».
  • Міністр оборони України сподівається, що системи ППО та ПРО будуть вироблятися в Україні.

3 лютого 2022 року офіційні представники України та Туреччини підписали рамкову угоду про співпрацю у сфері високих військових технологій. Один із пунктів цього документу передбачає будівництво на території України заводу з виробництва турецьких безпілотників Bayraktar TB2. Окрім того, міністр оборони України анонсував нову ракетну програму, за якою планується виготовлення в Україні своїх власних систем ППО та ПРО.

Заборона розповідає про угоду між Україною та Туреччиною щодо співпраці у сфері високих військових технологій, а також нову ракетну програму, розроблену Міноборони України.


Bayraktar: Україна та Туреччина підписали договір

3 лютого 2022 року міністр оборони України Олексій Резніков і міністр оборони Туреччини Хулусі Акар підписали рамкову угоду про співпрацю у сфері високих воєнних технологій. Цей документ зокрема передбачає будівництво на території України заводу з виробництва безпілотних літальних апаратів (БПЛА) Bayraktar TB2.

«Вони [БПЛА Bayraktar] будуть виготовлятися саме в Україні. І, відповідно, буде створено навчальний центр, який буде готувати наших льотчиків щодо управління безпілотними дронами різних категорій», — заявив голова Міноборони України на брифінгу перед підписанням договору.

Також Резніков зазначив, що за рішенням турецької компанії-виробника, у наступному поколінні дронів «Байрактар» будуть використовуватися українські двигуни виробництва «Мотор Січі». «Тому це вже по суті будуть українсько-турецькі “Байрактари” з позиції технологічного наповнення, і, відповідно, застосовуватимуться вони у збройних силах України та Туреччини, а також тих країн, які матимуть бажання їх придбати», — пояснив міністр. 

Читати більше новин в Telegram

Після підписання міжнародну угоду має ратифікувати Верховна Рада України.

ПРО для України вироблятимуть в Україні — Резніков

Також міністр оборони України під час свого брифінгу 3 лютого висловив сподівання, що системи ППО (протиповітряної оборони) та ПРО (протиракетної оборони) України будуть переважно українського виробництва.

«У нас є наші відмінні підприємства: і КБ “Луч”, і “Південне”, й “Іскра”, і “Мотор Січ”. Я сподіваюся, що системи ППО та ПРО все-таки переважно ми матимемо українські», — заявив Олексій Резніков.

Міністр зазначив, що попри те, що в України є свої системи ППО, все ж вони є далеко не ідеальними. Тому Україна весь час веде перемовини з усіма країнами, які мають системи протиповітряної оборони. 

За його словами, Міністерство оборони разом зі Збройними силами України вже розробили нову ракетну програму, розраховану на 10 років. Вона передбачає орієнтоване фінансування розміром 250 млрд гривень. «Але наразі все це обчислюється, проєкт буде затверджений РНБО, відповідно під це буде написано державну цільову програму, затверджену парламентом, і це буде окремий рядок у бюджеті України протягом [наступних] 10 років», — розповів Резніков.

Раніше Заборона розповідала про візит Бориса Джонсона та Матеуша Моравецького до Києва, під час якого лідери Польщі та Сполученого королівства обговорювали з президентом та прем’єр-міністром України створення нового регіонального союзу Україна-Британія-Польща.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій