Перед візитом в Москву. З чим канцлер Німеччини Шольц приїхав до Києва
- 14 лютого 2022 року до Києва прибув канцлер Німеччини Олаф Шольц.
- Мета його візиту — переговори з Володимиром Зеленським щодо деескалації конфлікту з Росією.
- 15 лютого Шольц зустрінеться з Володимиром Путіним у Москві.
У Києві президент України Володимир Зеленський провів переговори з канцлером Федеративної Республіки Німеччина Олафом Шольцом на тлі загрози повномасштабного вторгнення Росії в Україну. 15 лютого Шольц полетить до Москви на зустріч з президентом країни-агресора Володимиром Путіним.
Заборона розповідає про результати переговорів між президентом України та канцлером Німеччини, а також про розмову Зеленського з Байденом напередодні.
Переговори Зеленського і Шольца: про що домовились
14 лютого 2022 року канцлер Німеччини Олаф Шольц прилетів до Києва на переговори з президентом України Володимиром Зеленським. Лідери обговорили шляхи мирного врегулювання конфлікту з Росією, а також політичну та економічну підтримку України з боку німецького уряду.
Перед своїм візитом Шольц заявив, що Німеччина висловлює постійну солідарність і підтримку Україні. «Від Москви ми терміново очікуємо ознак деескалації. Подальша військова агресія матиме дуже серйозні наслідки для Росії. Я абсолютно згоден з нашими союзниками в цьому. Ми є свідками дуже, дуже серйозної загрози миру в Європі», — написав німецький канцлер у Twitter.
На пресконференції після переговорів Володимир Зеленський розповів, що разом із німецьким канцлером вони обговорили:
Читати більше новин в Telegram- питання безпекової, економічної та енергетичної підтримки України з боку Німеччини та країн ЄС;
- необхідність забезпечення конкретних юридичних гарантій безпеки України;
- можливість проведення саміту лідерів Нормандської четвірки;
- комплексний пакет санкцій проти Росії у разі подальшої ескалації;
- проведення п’ятого українсько-німецького економічного форуму;
- безпекові ризики із запуском «Північного потоку-2», який, за офіційною позицією України, є геополітичною зброєю Росії;
- перспективи закупівлі та постачання озброєння і техніки у країн-учасниць НАТО;
- можливості, що Німеччина стала гарантом продовження транзиту газу через Україну;
- інвестиції у програму зеленої енергетики та відновлювальних джерел енергії в Україні.
Також президент України заявив, що у під час свого візиту до Москви Олаф Шольц представить єдину позицію трансатлантичної спільноти, пріоритетом для якої є незалежність, суверенітет та територіальна цілісність України. З усім тим сам канцлер ФРН розповів про таке:
- Німеччина рішуче підтримує суверенітет і територіальну цілісність України;
- німецький уряд найбільше з усіх партнерів надавав фінансову підтримку Україні протягом останніх восьми років;
- Німеччина надасть Україні ще додаткові €150 мільйонів у вигляді незв’язаного фінансового кредиту;
- агресія Росії проти України матиме потужні політичні та економічні наслідки для Кремля;
- членство України в НАТО не може бути предметом дискусій з Росією;
- у Росії немає вагомих підстав для нарощування військового потенціалу біля українських кордонів;
- Україна надасть для обговорення у Нормандському форматі проєкти законів щодо особливого статусу Донбасу та місцевих виборів на тимчасового окупованих територіях.
Україна запросила у Німеччини зброю
Напередодні візиту Олафа Шольца до Києва посол України в Німеччині Андрій Мельник звернувся до німецького уряду із запитом на постачання важкого озброєння Україні. В інтерв’ю Bild TV він уточнив, що йдеться про 12 000 протитанкових та 1000 зенітних ракет для захисту від вторгнення російських військ.
«У нас уже є відчуття, що війна стає все більш неминучою. Ми маємо бути готовими до найгіршого сценарію, за якого столиця України може опинитися під загрозою бомбардування вже найближчими днями… Росія має перевагу над Україною у повітрі та на морі. Тут ми справді легка здобич для Путіна», — заявив український дипломат.
Подібний запит Мельник надсилав німецькому уряду напередодні візиту в Україну міністерки закордонних справ ФРН Анналени Бербок 16 січня. Зокрема йшлося про боєприпаси, ПЗРК, електронні системи спостереження, обладнання для розмінування, станції радіолокації тощо.
Однак на відміну від США та Британії, Німеччина продовжує офіційно відмовлятися від надання Україні збройної допомоги через побоювання щодо можливого загострення конфлікту з Росією.
Про що Зеленський говорив з Байденом 13 лютого
13 лютого президент України Володимир Зеленський зідзвонився з президентом США Джо Байденом. Це сталося на тлі інформації, що поширюється у західних ЗМІ щодо ймовірного вторгнення Росії в Україну ще до закінчення зимової Олімпіади в Пекіні.
Лідери обмінялися актуальними розвідданими та обговорили шляхи деескалації конфлікту, зокрема:
- Зеленський запевнив, що Україна готова до розвитку будь-якої ескалації і оборони міст;
- Байден заявив, що США та їх союзники готові швидко і рішуче відреагувати на будь-яку подальшу агресію з боку Росії;
- Зеленський наголосив, що Україна виступає виключно за мирне врегулювання конфлікту;
- обговорили санкції проти Росії, а також шляхи підвищення фінансової та енергетичної стійкості України;
- Зеленський закликав США та їх союзників надати Україні дієві гарантії безпеки.
Окрім того, Володимир Зеленський запросив президента США відвідати Україну протягом найближчих днів. «Переконаний, що ваш [Джо Байдена] приїзд до Києва найближчими днями, що є вирішальними для стабілізації ситуації, буде потужним сигналом та сприятиме деескалації», — цитує Зеленського пресслужба Офісу президента України.
Раніше Заборона розповідала про скандал, що розгорівся довкола слів українського посла у Британії Вадима Пристайка щодо можливості відмови України від курсу на вступ у НАТО на тлі загрози російського вторгнення.
Читати більше новин в Telegram