Читаєте зараз
То буде відкрита війна чи ні? Світові ЗМІ б’ють тривогу, а Росія каже, що то не вона нападе, а Україна піде на ОРДЛО

То буде відкрита війна чи ні? Світові ЗМІ б’ють тривогу, а Росія каже, що то не вона нападе, а Україна піде на ОРДЛО

Markiian Oliiarnyk
  • Провідні міжнародні ЗМІ стверджують, що РФ накопичує війська на кордоні й готова напасти.
  • Росія звинуватила Україну в підготовці нападу на ОРДЛО.
  • Україна не планує наступальної військової операції на Донбасі — Кулеба.

Кілька авторитетних міжнародних видань повідомили, що Російська Федерація готується вже ось-ось напасти на Україну. Для цього вона накопичує біля українських кордонів близько 100 тисяч військових. У стані країни-агресора усе спростовують і заявляють, що то все провокація і що не вони, а Україна насправді готує вторгнення на Донбас. Київ заявив, що це російська пропаганда просто посилила свою дезінформацію.  

Заборона розповідає про ескалацію військового конфлікту між Росією та Україною в інформаційному просторі.


Підготовка Росії до вторгнення в Україну

Американські спецслужби зібрали розвідувальні дані, зокрема й карти, згідно з якими Російська Федерація нарощує війська й артилерію для широкомасштабного вторгнення, пише Bloomberg.

За даними видання, для вторгнення Росія планує залучити близько 100 тисяч солдатів (100 тактичних груп) та авіацію для тривалої окупації. Начебто вже майже половина тактичних груп зайняли свої позиції. 

У США вважають, що Путін може зважитися на напад на початку 2022 року, але про точні наміри Росії не знають. «Я не можу говорити про наміри Росії. Ми не знаємо, які вони насправді», — заявив держсекретар Штатів Ентоні Блінкен, що опікується Україною.

Читати більше новин в Telegram

Дані української розвідки збігаються з американськими. За словами очільника Головного управління розвідки (ГУР) Міноборони України Кирила Буданова виданню Military Times,  вторгнення РФ в Україну проходитиме з використанням авіації, артилерії, бронетехніки, висадкою десанту в Маріуполі та Одесі. Також, на його думку, меншими силами країна-агресор атакуватиме через Білорусь.

План потенційного нападу Росії на Україну. Фото: Military Times

У Путіна звинуватили Україну в підготовці до нападу

Президент країни-агресора традиційно повторив стару пісню про те, що «Україна має агресивні помисли у розв’язанні питання».

«Ми бачимо, що йде цілеспрямована інформаційна кампанія, такі вкидання. Для цього використовуються інформагентства та деякі американські газети. Не можна виключати, що це камуфляж для прикриття агресивних помислів, які можуть мати місце в Києві, що мають на увазі агресивні помисли щодо бажання розв’язати проблему південного сходу України силовими методами», — заявив прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков.

Російські танки у Москві
Російські танки на параді Червоній площі у Москві, 9 травня 2021 року. Москва, Російська Федерація. Фото: DIMITAR DILKOFF/AFP via Getty Images

За його словами, Київ і сам нарощує сили і йому в цьому допомагають. «Києву постачають значну кількість озброєнь, зокрема сучасну та високотехнологічну. І все це, звичайно, ми спостерігаємо з великою тривогою»,  — наголосив Пєсков.Швидше за все, у цьому конкретному випадку прессекретар голови держави-агресора має на увазі нещодавнє вдале застосування ЗСУ Javelin та Bayraktar.

Відповідь МЗС України на заяви Росії

На провокації з боку Росії відповів міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. Він зауважив, що РФ підвищила інтенсивність своєї дезінформації, зокрема звинувачуючи Україну у нібито підготовці до військового нападу на ОРДЛО.

«Офіційно: Україна не планує наступальної військової операції на Донбасі. Ми віддані пошуку політико-дипломатичного розв’язання конфлікту», — йдеться у повідомленні очільника МЗС.

Дмитро Кулеба про російську дезінформацію щодо вторгнення. Пост: @DmytroKuleba/Twitter

Кулеба додав, що українські дипломати активно працюють над відновленням Нормандського формату і закликав Росію взяти участь у дипломатичному врегулюванні конфлікту. Водночас він зазначив, що Україна продовжить працювати над зміцненням своєї обороноздатності, щоб стримувати агресивні дії Росії.

Раніше Заборона розповідала про те, як китайські ЗМІ роблять з Путіна «червоного вождя» на тлі його заяв щодо прогресу російсько-китайських відносин.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій