В Уельсі 18-річним платитимуть щомісяця близько $2 000. Чи є сенс в базовому доході?
- Жителі Уельсу, яким виповниться 18 років, зможуть взяти участь в експерименті щодо виплати базового доходу.
- В межах урядової програми їм протягом двох років щомісяця виплачуватимуть близько $2 000.
- Програма має на меті підтримати молодь, яка виходить з-під опіки батьків.
В Уельсі молоді люди, яким виповниться 18 років, зможуть взяти участь у пілотній схемі базового доходу від уряду. Вона передбачає щомісячну виплату у розмірі 1 600 фунтів стерлінгів ($2 000) протягом двох років. Таким чином влада хоче допомогти молоді підготуватися до самостійного життя.
Заборона розповідає про урядову програму в Уельсі та про те, в яких країнах вже експериментували з базовим доходом.
Підтримка молоді в Уельсі: деталі експерименту
Влада Уельсу запровадить пілотний проєкт із базового доходу, згідно з яким молодь, якій виповниться 18 років, отримуватиме щомісяця 1 600 фунтів стерлінгів, пише ВВС. У такий спосіб уряд хоче допомогти людям, які виходять з-під опіки, підготуватися до дорослого життя.Також в Уельсі хочуть з’ясувати, як виплати впливатимуть на громадян у фінансовому, фізичному та емоційному плані.
«Занадто багато молодих людей, які виходять з-під опіки, продовжують стикатися з серйозними перешкодами на шляху успішного переходу в доросле життя. Наш пілотний проєкт із забезпечення базового доходу — це захоплюючий проєкт, покликаний забезпечити фінансову стабільність для покоління молодих людей, які найбільше її потребують», — зазначила міністерка соціальної справедливості Уельсу Джейн Хатт.
Деталі програми:
Читати більше новин в Telegram- взяти участь зможуть всі жителі Уельсу, які досягнуть повноліття протягом наступних 12 місяців;
- вони отримуватимуть платежі впродовж двох років у розмірі 1 600 фунтів стерлінгів на місяць
- перший платіж мають провести через місяць після 18-річчя;
- базовий дохід оподатковуватиметься за стандартною ставкою податку на прибуток у 20%;
- якщо учасник експерименту знайде роботу, базовий дохід за ним залишиться;
- людина не зможе претендувати на всі пільги.
Програму з виплат базового доходу планують розпочати влітку 2022 року, триматиме вона протягом трьох років. Влада очікує, що участь в експерименті візьме близько 500 людей. Загалом на програму виділять 20 млн фунтів стерлінгів. Чиновники кажуть, що це найбільша сума, яку пропонували у схемах базового доходу у всьому світі.
Базовий дохід в інших країнах
Концепція базового доходу полягає в тому, що уряд виплачує фіксовану суму, без огляду на їхні статки. Прихильники цієї програми стверджують, що такі виплати допоможуть скоротити бідність і покращити матеріальне становище людей.
У червні 2020 року пілотну програму затвердили у Каліфорнії, в окрузі Санта-Клара. Тоді 72 молодих людей, які вийшли з-під опіки прийомних сімей, отримували щомісячну стипендію у розмірі $1000 протягом 12 місяців. Завдяки виплатам в них підвищилась фінансова безпека, вони стали краще досягати поставлених цілей. Один учасник зміг навчитись заощаджувати і в результаті придбав власний будинок, інший закінчив коледж, а ще один почав працювати фінансовим наставником для своїх колег. У червні 2021 року в окрузі вирішили продовжити програму ще на шість місяців.
З січня 2017 року по грудень 2018 року вплив базового доходу вивчали й у Фінляндії. Протягом цього часу безробітні фіни отримувати щомісячну виплату в розмірі €560 (близько $634). Ідея полягала в тому, щоб простежити, чи допоможе ця система знайти людям роботу. В результаті рівень безробіття не зменшився, але учасники програми стали щасливішими і відчували менше стресу.
Раніше Заборона розповідала всі деталі оформлення 1000 гривень за програмою «єПідтримка» в Україні.
Читати більше новин в Telegram