'
Читаєте зараз
В Уельсі 18-річним платитимуть щомісяця близько $2 000. Чи є сенс в базовому доході?

В Уельсі 18-річним платитимуть щомісяця близько $2 000. Чи є сенс в базовому доході?

Iryna Troian
Автор:
Wales
  • Жителі Уельсу, яким виповниться 18 років, зможуть взяти участь в експерименті щодо виплати базового доходу.
  • В межах урядової програми їм протягом двох років щомісяця виплачуватимуть близько $2 000.
  • Програма має на меті підтримати молодь, яка виходить з-під опіки батьків.

В Уельсі молоді люди, яким виповниться 18 років, зможуть взяти участь у пілотній схемі базового доходу від уряду. Вона передбачає щомісячну виплату у розмірі 1 600 фунтів стерлінгів ($2 000) протягом двох років. Таким чином влада хоче допомогти молоді підготуватися до самостійного життя. 

Заборона розповідає про урядову програму в Уельсі та про те, в яких країнах вже експериментували з базовим доходом.


Підтримка молоді в Уельсі: деталі експерименту

Влада Уельсу запровадить пілотний проєкт із базового доходу, згідно з яким молодь, якій виповниться 18 років, отримуватиме щомісяця 1 600 фунтів стерлінгів, пише ВВС. У такий спосіб уряд хоче допомогти людям, які виходять з-під опіки, підготуватися до дорослого життя.Також в Уельсі хочуть з’ясувати, як виплати впливатимуть на громадян у фінансовому, фізичному та емоційному плані. 

«Занадто багато молодих людей, які виходять з-під опіки, продовжують стикатися з серйозними перешкодами на шляху успішного переходу в доросле життя. Наш пілотний проєкт із забезпечення базового доходу — це захоплюючий проєкт, покликаний забезпечити фінансову стабільність для покоління молодих людей, які найбільше її потребують», — зазначила міністерка соціальної справедливості Уельсу Джейн Хатт.

Деталі програми:

Читати більше новин в Telegram
  • взяти участь зможуть всі жителі Уельсу, які досягнуть повноліття протягом наступних 12 місяців;
  • вони отримуватимуть платежі впродовж двох років у розмірі 1 600 фунтів стерлінгів на місяць
  • перший платіж мають провести через місяць після 18-річчя;
  • базовий дохід оподатковуватиметься за стандартною ставкою податку на прибуток у 20%;
  • якщо учасник експерименту знайде роботу, базовий дохід за ним залишиться;
  • людина не зможе претендувати на всі пільги.

Програму з виплат базового доходу планують розпочати влітку 2022 року, триматиме вона протягом трьох років. Влада очікує, що участь в експерименті візьме близько 500 людей. Загалом на програму виділять 20 млн фунтів стерлінгів. Чиновники кажуть, що це найбільша сума, яку пропонували у схемах базового доходу у всьому світі. 

Базовий дохід в інших країнах

Концепція базового доходу полягає в тому, що уряд виплачує фіксовану суму, без огляду на їхні статки. Прихильники цієї програми стверджують, що такі виплати допоможуть скоротити бідність і покращити матеріальне становище людей.

У червні 2020 року пілотну програму затвердили у Каліфорнії, в окрузі Санта-Клара. Тоді 72 молодих людей, які вийшли з-під опіки прийомних сімей, отримували щомісячну стипендію у розмірі $1000 протягом 12 місяців. Завдяки виплатам в них підвищилась фінансова безпека, вони стали краще досягати поставлених цілей. Один учасник зміг навчитись заощаджувати і в результаті придбав власний будинок, інший закінчив коледж, а ще один почав працювати фінансовим наставником для своїх колег. У червні 2021 року в окрузі вирішили продовжити програму ще на шість місяців.

З січня 2017 року по грудень 2018 року вплив базового доходу вивчали й у Фінляндії. Протягом цього часу безробітні фіни отримувати щомісячну виплату в розмірі €560 (близько $634). Ідея полягала в тому, щоб простежити, чи допоможе ця система знайти людям роботу. В результаті рівень безробіття не зменшився, але учасники програми стали щасливішими і відчували менше стресу. 

Раніше Заборона розповідала всі деталі оформлення 1000 гривень за програмою «єПідтримка» в Україні.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій