'
Читаєте зараз
Щоб не жили з батьками. В Іспанії уряд запровадив нову програму підтримки молоді

Щоб не жили з батьками. В Іспанії уряд запровадив нову програму підтримки молоді

Iryna Troian
Автор:
Безпритульний
  • У 2022 році в Іспанії виплачуватимуть субсидії на житло молодим людям з низьким доходом.
  • Це має стимулювати їх з’їхати від батьків та орендувати своє житло.
  • Щомісячна виплата за програмою становитиме €250.

З січня 2022 року уряд Іспанії запровадив субсидії на житло для малозабезпечених молодих людей, щоб стимулювати їх з’їхати від батьків. Лише у 2020 році частка іспанців віком від 25 до 29 років, що проживають з батьками, становила 55%. Це пов’язують з тим, що іспанська молодь не може собі дозволити самостійно орендувати житло.

Заборона розповідає про програму уряду Іспанії, яка покликана допомогти молодим іспанцям з питанням оренди житла.


Програма підтримки молоді в Іспанії

У 2022 році в Іспанії будуть виплачувати €250 ($284) на місяць молодим людям з низьким рівнем доходів, пише Reuters. Це роблять для того, щоб юні іспанці з’їжджали від батьків і збільшували свою спроможність самостійно оплачувати оренду. 

Іспанці віком до 35 років, які мають річний дохід нижче €24 318 можуть претендувати на щомісячну субсидію на оренду квартири. Уряд гарантує виплати протягом двох років. 

«Субсидія є важливим елементом для того, щоб ціни на житло перестали бути перешкодою для емансипації молоді», — заявила міністерка житлового будівництва Іспанії Ракель Санчес.

Читати більше новин в Telegram

Втім, рішення уряду щодо виплати субсидій на житло критикують експерти з нерухомості. Вони стверджують, що впровадження додаткових виплат може спричинити підвищений попит на невеликі квартири, а це своєю чергою призведе до зростання цін за оренду. 

Оренда житла в Іспанії: проблема молодих людей

Як пише Reuters, в Іспанії один з найвищих у Європі показників молодого населення, яке проживає з батьками. Наприклад, у 2020 році до 55% іспанської молоді віком від 25 до 29 років жили разом з батьками. Це на 6.5% більше ніж у 2013 році. Такі показники пов’язані із високим рівнем безробіття серед юних іспанців —  близько 29% людей віком до 25 років непрацевлаштовані. 

За даними ВВС, іспанці залишають рідний дім у віці близько 30 років, що на чотири роки пізніше, ніж у середньому в інших країнах ЄС. Як пише видання, однією з причин є висока ціна оренди житла, особливо у великих містах. Це пов’язано з тим, що середня заробітна плата молодого іспанця становить всього €970 на місяць. Це при тому, що вартість оренди квартир може коливатися від €800 до €1000 на місяць. 

Раніше Заборона розповідала про підвищення стипендій українським студентам та про те, що спричинило скандал навколо студентських виплат.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій