Щоб не жили з батьками. В Іспанії уряд запровадив нову програму підтримки молоді

Iryna Troian
Автор:
Безпритульний
  • У 2022 році в Іспанії виплачуватимуть субсидії на житло молодим людям з низьким доходом.
  • Це має стимулювати їх з’їхати від батьків та орендувати своє житло.
  • Щомісячна виплата за програмою становитиме €250.

З січня 2022 року уряд Іспанії запровадив субсидії на житло для малозабезпечених молодих людей, щоб стимулювати їх з’їхати від батьків. Лише у 2020 році частка іспанців віком від 25 до 29 років, що проживають з батьками, становила 55%. Це пов’язують з тим, що іспанська молодь не може собі дозволити самостійно орендувати житло.

Заборона розповідає про програму уряду Іспанії, яка покликана допомогти молодим іспанцям з питанням оренди житла.


Програма підтримки молоді в Іспанії

У 2022 році в Іспанії будуть виплачувати €250 ($284) на місяць молодим людям з низьким рівнем доходів, пише Reuters. Це роблять для того, щоб юні іспанці з’їжджали від батьків і збільшували свою спроможність самостійно оплачувати оренду. 

Іспанці віком до 35 років, які мають річний дохід нижче €24 318 можуть претендувати на щомісячну субсидію на оренду квартири. Уряд гарантує виплати протягом двох років. 

«Субсидія є важливим елементом для того, щоб ціни на житло перестали бути перешкодою для емансипації молоді», — заявила міністерка житлового будівництва Іспанії Ракель Санчес.

Втім, рішення уряду щодо виплати субсидій на житло критикують експерти з нерухомості. Вони стверджують, що впровадження додаткових виплат може спричинити підвищений попит на невеликі квартири, а це своєю чергою призведе до зростання цін за оренду. 

Оренда житла в Іспанії: проблема молодих людей

Як пише Reuters, в Іспанії один з найвищих у Європі показників молодого населення, яке проживає з батьками. Наприклад, у 2020 році до 55% іспанської молоді віком від 25 до 29 років жили разом з батьками. Це на 6.5% більше ніж у 2013 році. Такі показники пов’язані із високим рівнем безробіття серед юних іспанців —  близько 29% людей віком до 25 років непрацевлаштовані. 

За даними ВВС, іспанці залишають рідний дім у віці близько 30 років, що на чотири роки пізніше, ніж у середньому в інших країнах ЄС. Як пише видання, однією з причин є висока ціна оренди житла, особливо у великих містах. Це пов’язано з тим, що середня заробітна плата молодого іспанця становить всього €970 на місяць. Це при тому, що вартість оренди квартир може коливатися від €800 до €1000 на місяць. 

Раніше Заборона розповідала про підвищення стипендій українським студентам та про те, що спричинило скандал навколо студентських виплат.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій

Нагору