А скоро не буде й цього: росіяни ремонтують військову техніку посудомийками
- Через санкції Росія не спроможна виготовляти та навіть якісно ремонтувати військову техніку.
- У танках окупантів в Україні знайдені мікрочипи від холодильників та посудомийних машин, якими заміняли необхідні деталі.
- Раніше мікрочипи завозили азійські та західні компанії, більшість з яких припинили поставки.
У захоплених російських бронемашинах знайдено мікрочипи від побутової техніки — ними заміняли деталі під час ремонту. Росія практично не виробляла ‘мозок техніки’, а спиралася на імпорт з азійських та західних компаній. Після санкцій поставки мікросхем практично припинили.
Заборона розповідає про те, як санкції Заходу, зокрема США, вплинули на оборонну промисловість РФ.
США зупинили поставки мікрочипів в РФ
Санкції, що ввели США проти РФ, вдарили по спроможності держави-терористки виготовляти та навіть ремонтувати військову техніку, пише The Washington Post.
«У нас є інформація від українських військових про те, що у захопленій російській військовій техніці вони знаходять напівпровідники з посудомийних машин і холодильників. Також були знайдені деталі від іншого комерційного та промислового обладнання, якими окупанти, очевидно, заміняли запчастини, яких не вистачало», — розповіла на слуханнях у Сенаті міністерка торгівлі США Джина Раймондо.
Комп’ютерні напівпровідники або мікросхеми/мікрочипи — це мозок, який керує більшістю сучасної електроніки: від побутових приладів до винищувачів. Річ у тім, що Росія спиралася на імпорт мікрочипів з азійський та західних компаній. За даними слідчих з лондонської групи Conflict Armament Research, збиті над Україною російські безпілотники практично повністю наповнені західним обладнанням.
Читати більше новин в TelegramСША та інші країни Заходу ще до початку повномасштабної війни в Україні регулювали продаж Росії мікросхем та іншого обладнання, розробленого для військового використання, зокрема, постачальникам потрібна була державна ліцензія. Санкції ж посилили ці обмеження, а також заблокували продаж більшості мікрочипів, навіть тих, які мають комерційне призначення, але можуть бути пристосовані для військових цілей.
Адміністрація Байдена висунула вимогу до компаній по всьому світові, які використовують виробниче обладнання або програмне забезпечення США для продукування чипів, припиняти продажі в Росію. Обмеження призведуть до припинення більш ніж половини всього імпорту високотехнологічних технологій в Росію, що впливає на здатність країни диверсифікувати економіку, а головне — підтримувати оборонну промисловість.
Більшість підприємств цієї сфери у світі працюють саме на американському обладнанні, тому компанії почули вимоги.
У РФ зупинився один з найбільших танкових заводів
Міністерка торгівлі США Джина Реймондо зазначила, що через західні санкції двом найбільшим російським виробникам танків «Уралвагонзаводу» і Челябінському тракторному заводу довелося призупинити виробництво.
Про часткову зупинку «Уралвагонзаводу» доповіли й у Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України. Відтак було зупинено виробництво нової техніки, зокрема основні бронемашини армії РФ Т-90 і Т-14 («Армата»). Це єдине російське підприємство, яке здійснює серійне збирання бронемашин. Завод випускав також найпоширеніший танк, який використовують окупанти — Т-72.
Раніше Заборона розповідала про запроваджені США та країни G7 жорсткі санкції, покликані вилучити РФ зі світової фінансової системи.
Читати більше новин в Telegram