'
Читаєте зараз
Або хабар, або на передову: в ОРДЛО окупанти мобілізують людей з інвалідністю

Або хабар, або на передову: в ОРДЛО окупанти мобілізують людей з інвалідністю

Ilona Kivva
Автор:
Мобілізовані в ОРДЛО
  • В «Л/ДНР» через нестачу живої сили окупанти мобілізують людей без медичного огляду.
  • Забирають навіть чоловіків із серйозними проблемами зі здоров’ям, відправляючи їх у тилові підрозділи. 
  • Від мобілізації в ОРДЛО можна й відкупитися, а у гіршому випадку — поїхати на передову у якості гарматного м’яса.

На тимчасово окупованих територіях українського Донбасу через нестачу живої сили росіяни скасували медкомісію і примусово мобілізують геть усіх чоловіків. Забирають навіть людей з інвалідністю та серйозними проблемами зі здоров’ям. Їх відправляють у підрозділи матеріально-технічного забезпечення. Єдиний шанс відкосити — дати чималого хабаря.

Заборона розповідає про дані Головного управління розвідки Міністерства оборони України щодо примусової мобілізації в ОРДЛО.


Скасування медоглядів для призовників у «Л/ДНР»: дані розвідки

На тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей України російські загарбники вже два місяці проводять незаконну примусову мобілізацію до лав окупаційних військ. Рашисти практично вичерпали людський ресурс, тому аби поповнити його з 20 квітня 2022 року вони скасували медичний огляд призовників, доповіли у Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України (ГУР МО).

«Офіційне пояснення: “у зв’язку з браком спеціалістів”. Наразі потенційні призовники не мають змоги отримати документи, що підтверджують будь-які проблеми зі здоров’ям. Тих, хто має каліцтво, інвалідність, важкі гострі захворювання або встиг отримати на руки необхідні документи, все одно мобілізують, але розподіляються у підрозділи матеріально-технічного забезпечення», — розказали в українській розвідці.

Щоб виявити ще немобілізованих чоловіків призовного віку, російська військова поліція проводить систематичні рейди на вулицях та за місцем ймовірного проживання таких людей. Єдина альтернатива примусовому призову — хабар за встановленими розцінками. За даними ГУР, сума залежить від віку, спеціальності та стану здоров’я. Так, в тимчасово окупованій Горлівці розмір хабаря, щоб ухилитися від мобілізації, починається від 5000 рублів, якщо платити безпосередньо на місці затримання, а при доправленні в районні відділки так званих «МВС» — від 75 000 рублів.

Читати більше новин в Telegram

Росія використовує жителів ОРДЛО як гарматне м’ясо

Переважна частина новобранців армії РФ, мобілізованих на тимчасово окупованих територіях, одразу відправляється в найгарячіші точки без відповідної підготовки, з’ясували у ГУР.

«Мобілізованих з ОРДЛО здебільшого використовують на передовій для розчищення перешкод та риття окопів. Забезпечують їх вкрай погано, а їжі не вистачає. Втрати серед новобранців сягають 70-80%», — зазначають в відомстві.

Ще у березні окупанти збільшили віковий поріг для військовозобов’язаних з 55 до 65 років. А на Луганщині ще й почали залучати до своїх лав студентів. Зокрема відповідні розпорядження про реєстрацію отримали здобувачі освіти Луганського залізничного технікуму та Луганського медичного університету.

Окрім того, у Луганську загарбники відкрили пункт видачі тіл загиблих у магазині «Копійка», але з документів родичам видають тільки свідоцтво про смерть та дозвіл на поховання. Жодних пояснень про те, де, як і за яких обставин вони загинули, немає.

Раніше Заборона розповідала про дані української розвідки щодо російських воєначальників, що відповідають за вторгнення в Україну. ГУР МО опублікувало детальні досьє з подробицями їхніх біографій.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій