Африка розколеться надвоє і утворить новий океан
- Міжнародна гідрографічна організація офіційно визнає існування п’яти океанів: Індійський, Тихий, Атлантичний, Північний Льодовитий та Південний (його додали у 2000 році).
- У 2005 році в Ефіопії відбулося понад 400 землетрусів, виникла тріщина завдовжки 56 кілометрів.
- Розлом знаходиться на межі трьох тектонічних плит, які протягом деякого часу віддалялися.
Приблизно за 5-10 мільйонів років частина Африки відколеться, розділивши її на два континенти. Моря і затоки, що омивали берегову лінію, зіллються і утворять шостий океан. Він, ймовірно, буде найменшим з усіх існуючих.
Заборона розповідає про науковий прогноз.
Африканський континент розколюється
В пустелі Ефіопії у 2005 році впродовж кількох днів відбулося близько 420 землетрусів. Явище супроводжувалося вулканічною активністю, тож у регіоні утворилася глибока тріщина завдовжки 56.3 км, пише Discover.
Такий процес зазвичай може відбутися під водою — на серединно-океанічному хребті, де вулканічний матеріал утворює нову океанічну кору. Для суші це настільки рідкісне явище, що науковці досі не розгадали, як саме воно відбувається з технічної точки зору. Розлом знаходиться на межі трьох тектонічних плит, які протягом деякого часу віддалялися: Сомалійська, Нубійська та Аравійська.
Читати більше новин в TelegramОстанні дослідження доводять, що тріщина може бути початковим океанічним розломом. Це означає, що вона продовжуватиме рости й з часом, ймовірно, відділить частину континенту, виникне новий океан.
«Аденська затока та Червоне море над регіоном Афар і увійдуть в Східноафриканську рифтову долину. Вони стануть новим океаном, а ця частина Східної Африки — окремим невеликим континентом», — пояснив морський геофізик з Каліфорнійського університету Кен Макдональд.
Розростання тріщини у повноцінний океан, за прогнозами, триватиме від 5 до 10 млн років, однак цей процес може пришвидшитися. Річ у тім, що це унікальне місце, адже для утворення розлому знадобилося кілька днів, а зазвичай це триває сотні років.
«Це єдине місце на Землі, де можна вивчити, як континентальна тріщина стає океанічною. Ми бачимо, що починає формуватися океанічна кора, оскільки вона значно відрізняється від континентальної за своїм складом і щільністю», — каже доктор Крістофер Мур з університету Лідса.
Раніше Заборона розповідала про новаційну модель, створену австралійськими науковцями, яка показує, як змінилася Земля за 100 млн років. Вона є першою у світі, яка детально демонструє, як змінювався ландшафт.
Читати більше новин в Telegram