Читаєте зараз
Альтернатива НАТО: як ЄС може зміцнити оборонку

Альтернатива НАТО: як ЄС може зміцнити оборонку

Ilona Kivva
Автор:

Європейські лідери, офіційні особи та дипломати розглядають альтернативи Альянсу для Сполучених Штатів, пише The Washington Post.

Сенатор США Джеймс Девід Венс припустив, що наступна адміністрація Сполучених Штатів може співпрацювати з Володимиром Путіним і відступити від Європи. Демократи, які підтримують Україну, попросили європейських колег поговорити з республіканцями.

«Я закликаю вас чинити величезний тиск на кожного окремого республіканця Палати представників, який знаходиться там, щоб віддати голос за допомогу Україні. Треба чітко дати зрозуміти, наскільки це важливо», — сказав конгресмен Адам Сміт, демократ у Комітеті Палати представників із питань Збройних Сил.

У приватних розмовах європейські чиновники та дипломати часто висувають ідею пообіцяти американцям більш жорсткі дії щодо Китаю в обмін на підтримку України та НАТО.

«Проблема з Європою полягає в тому, що вона сама по собі недостатньо забезпечує стримуючий фактор. Я думаю, що американська ковдра безпеки дозволила європейській безпеці атрофуватися», — сказав Венс.

За його словами, Америці не потрібно виходити з НАТО чи залишати Європу, але вона повинна повернутися до Азії. І оскільки це відбувається, Європа нібито повинна активізуватися. Сенатор зізнався, що він відкритий для співпраці з Путіним.

У ЄС обговорювали створення загальноконтинентального доповнення до НАТО, яке би працювало узгоджено з гарантіями безпеки США та могло би служити надійною альтернативою в разі скасування гарантій Сполучених Штатів.

Проте Франція та Німеччина не можуть домовитися щодо фінансової частини, а Східна Європа не повністю довіряє рішучості Західної Європи проти російських загроз.
Нагадаємо, Дональд Трамп давно критикує Альянс, адже вважає членство надмірним фінансовим тягарем для Сполучених Штатів. Проте планам Трампа у разі його перемоги на виборах завадить новий закон, що накладає обмеження на президента, який прагне вивести країну з НАТО без схвалення Сенату.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій