'
Читаєте зараз
Аномальна спека: у Британії вперше в історії пересох витік Темзи

Аномальна спека: у Британії вперше в історії пересох витік Темзи

Markiian Oliiarnyk
Темза
  • Тривалі посухи можуть призвести до боротьби за ресурси, які виснажуються, що матиме руйнівний вплив на водну флору та фауну.
  • Аби цього уникнути британський уряд має запровадити обов’язкові метрики споживання води по всі країні та зменшити ресурсні витрати постачальників.
  • Синоптики кажуть, що серпень-2022 у Британії залишатиметься дуже спекотним та посушливим, але таких рекордних температур, як у липні, не має бути. 

Витік найбільшої річки Великої Британії опустився вниз за течією аж на вісім кілометрів. Причина — Сполучене королівство вже другий місяць страждає від аномально високих температур. Найгіршим видався липень, який став найпосушливішим місяцем за всю історію спостережень для східних та південних регіонів британських островів.

Заборона розповідає про аномальну спеку в Британії.


Посуха у Великій Британії у липні-серпні 2022

Ще з липня-2022 на території британських островів спостерігають аномально високі температури і занадто низький рівень опадів. Це призвело до того, що головна водна артерія Британії, річка Темза, вперше у своїй історії змінила місце витоку, зсунувшись униз за межі початкового джерела неподалік Сайренсестера, пише The Guardian.

«Після тривалої засушливої погоди витік Темзи у Глостерширі пересох, а слабкий потік зараз ледь помітний більш ніж у восьми кілометрах униз за течією», — заявив директор з питань політики та науки Rivers Trust Роб Колінз. 

За його словами, в умовах мінливого клімату серйозність таких періодів посухи та нестачі води посилюватиметься. Крім того, зростатиме конкуренція за ресурси, що виснажуються, що матиме руйнівний вплив на водну флору та фауну. Аби цього уникнути, треба більш ефективно використовувати воду у будинках та на підприємствах, запровадивши обов’язкові вимірювальні метрики по всі країні та зменшивши витрати у мережах постачання.

Читати більше новин в Telegram

«Впровадження природних рішень, які стримують воду – зберігаючи її та повільно викидаючи в річки, коли вони найбільше цього потребують – [означає], що ми можемо стати більш стійкими до змін клімату, забезпечуючи достатнє постачання води в майбутньому як для людей, так і для природи», — додав Коллінз. 

За даними Метеорологічного бюро Британії, липень-2022 був найпосушливішим липнем для Англії з 1935 року та найпосушливішим місяцем за всю історію спостережень для Східної Англії, південного сходу та півдня Англії.

Сполучене королівство: кліматичний прогноз на кінець літа

Синоптики не бачать ознак того, що решту частину серпня-2022 спека та посуха у Британії можуть послабитися. Навпаки, згідно з прогнозами, температура на півдні буде на кілька градусів вищою за середню для цієї пори року, хоча й не досягатиме аномальних максимумів, зафіксованих у липні.

«Оскільки формується фронт високого тиску, прогнозується дуже мало дощів, особливо в тих районах на півдні Англії, де минулого місяця спостерігалися дуже сухі умови», — заявив головний синоптик британської метеослужби Стів Віллінгтон. Він додав, що у деяких регіонах все ж може піти невеликий дощ наприкінці першої декади серпня, але фактично одразу температура, найімовірніше, підніметься до понад +35 градусів.

За даними, британського центру екології та гідрології, Східна Англія та Кент за кліматичними ознаками визначаються як надзвичайно посушливі, а Девон (південний регіон) — дуже посушливий. Корнволл, Центральна Англія, північний Уельс та Східна Шотландія наразі відносять до помірно посушливих регіонів, але це може змінитися, якщо в них і надалі буде рівень опадів нижче середнього.

Раніше Заборона розповідала про розкол між країнами-членами ЄС щодо політики зміни клімату: деякі з них вимагають послаблення в енергосекторі, щоб врятувати економіку, але інші виступають категорично проти, запевняючи, що скорочення викидів СО2 є найвищим пріоритетом.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій