Читаєте зараз
«Антонов» показав революційний літак нового покоління

«Антонов» показав революційний літак нового покоління

Markiian Oliiarnyk
Ан-178
  • ДП «Антонов» 28 грудня 2021 року показав новий літак.
  • Ан-178 призначений для льотних сертифікаційних випробувань. 
  • Він створений без жодних російських деталей.

Державне підприємство «Антонов» 28 грудня 2021 року презентувало літак Ан-178-100Р. Його можна використовувати для перевезення особового складу, доставки озброєння та легкої військової техніки, перевезення вантажів. Це перший літак в Україні, який зробили для Збройних сил України без жодної російської деталі.

Заборона розповідає, чим особливий літак українського виробництва для ЗСУ та що ще готує «Антонов» за державним замовленням.

Ан-178: український літак без жодної російської деталі

Державне підприємство «Антонов» 28 грудня 2021 року представило перший військово-транспортний літак Ан-178-100Р №001 українського виробництва. Він призначений для льотних сертифікаційних випробувань, повідомила пресслужба Укроборонпрому. 

«Ан-178-100Р №001 — це літак нового покоління, який створено на базі сучасних світових інформаційних технологій. Він оснащений сотнями електронних обчислювачів, що дають змогу інтегрувати всі системи та датчики літака, автоматизувати контроль їх працездатності та оптимізувати керування», — розповіли в держкорпорації.

Літак можна використовувати для:

Читати більше новин в Telegram
  • перевезення людей (до 100 осіб), особового складу, озброєння, легкої військової техніки та транспортування вантажів;
  • десантування спецтехніки та парашутистів (до 86 осіб);
  • медичної евакуації поранених та постраждалих (40 осіб на стандартних санітарних ношах, 38 осіб на бічних сидіннях у супроводі чотирьох медпрацівників).

У програмі створення Ан-178-100Р було задіяно понад 30 українських підприємств, які виготовили 177 видів комплектуючих. Також використовували деталі іноземних постачальників з країн Європи, Канади, США. Вперше будівництво українського літака обійшлося без жодної російської деталі. 

Важливо, що Ан-178 — це літак українського виробництва, який вперше за 30 років отримують повітряні сили ЗСУ. 

Державне замовлення для ДП «Антонов»

«Антонов» отримав замовлення від Міністерства оборони України на будівництво трьох однакових літаків із назвою Ан-178-100Р наприкінці грудня 2020 року. Всі три законтрактовані літаки в ЗСУ мають отримати вже у 2024 році.

Ці літаки можуть використовуватися для доставки особового складу, озброєння та легкої військової техніки посадковим і парашутним способами, а також для транспортування вантажів. 

Вже в грудні 2021 року в «Антонові» повністю завершили побудову планера першого з трьох замовлених літаків. Його готують до льотних випробувань для відпрацювання всіх нових систем. Перший Ан-178 планують передати ЗСУ у 2023 році. У другого літака склали фюзеляж, крило, хвостове оперення та розпочали складання його планера.

Раніше Заборона розповідала про створення в Україні національного авіаперевізника та чому літаки закуповують не на українському ДП «Антонов».

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій