'
Читаєте зараз
Антивалентинів день: де у світі і чому не святкують 14 лютого

Антивалентинів день: де у світі і чому не святкують 14 лютого

Daniil Tsarevskyi
  • В Індії праві групи виступають проти святкування Дня святого Валентина.
  • Активісти Вішва Хінду Парішад і Баджранг Дал провели акцію проти свята, спалюючи листівки та подарунки.
  • Деякі країни взагалі повністю заборонили День Закоханих. Інші вдалися до часткових обмежень.

Праві активісти в Індії заявляють, що свято розбещує молодь, а також допомагає вестернізувати культуру країни. Так, уряд навіть хотів замінити свято на День обіймів корів у 2023 році, проте спроба не знайшла належної підтримки у суспільстві. Сусідній Пакистан взагалі офіційно заборонив відмічати День Закоханих. 

Заборона розповідає про антивалентинівські протести.

Індія проти Дня святого Валентина: в чому причина

Націоналістично налаштовані групи індуїстів останніми роками активно виступають проти Дня Закоханих. Вони впевнені, що свято розбещує людей. Кожен рік релігійні активісти заважають парам у публічних містах триматись за руки, цілуватись або іншим чином публічно демонструвати свої почуття. У 2024 році вони почали демонстрації ще 13 лютого, пише The Federal.

Протест пройшов у Індійському місті Гайдарбад, біля головного поштового відділення. Активісти правих угруповань Вішва Хінду Парішад і Баджранг Дал спалювали святкові листівки та символіку Дня Закоханих. Подібні акції відбуваються щороку. Так, у 2023 році на 14 лютого Баджранг Дал розганяли пари у парку в одному з міст Індії.

«Ми нікого не переслідуємо. Активісти Баджранг Дал виступають лише проти західної культури та людей, які вдавалися до вульгарності в ім’я любові. Наш обов’язок — показати правильний шлях індуїстським юнакам і дочкам. Ми пішли в парк, тому що побачили там вульгарність в ім’я любові. Ми не проти кохання. Але не може бути дня для кохання», — стверджували активісти після акцій.

Читати більше новин в Telegram

У 2023 році Індія навіть намагалась скасувати День святого Валентина, замінивши його на День обіймів корів. Хід не отримав відповідної підтримки всередині країни, а також за її межами й рішення в результаті скасували. Експерти побачили за такою спробою, прагнення уряду максимально зблизити державу і релігію. Подібна політика проглядається в діях Премʼєра Індії Нарендри Моді.

«Корова —  основа індійської культури та сільської економіки. Обійми корів принесуть емоційне багатство та підвищать індивідуальне та колективне щастя, а також допоможе протистояти загрозі для традицій, які на межі зникнення через вестернізацію», — аргументували рішення в уряді.

Загалом в Індії День святого Валентина святкують молоді люди, дотримуючись усіх комерційних традицій свята. Так, наприклад, у 2020 році в країні витратили від 100 до 200 мільйонів доларів на подарунки до Дня Закоханих.

Малайзія, Узбекистан, Пакистан: де День святого Валентина заборонений

Раніше День Закоханих відзначався на честь християнського мученика — Святого Валентина. Його впровадили, щоб витіснити язичницьке свято люперкаліїв. Саме тому ряд мусульманських країн повністю або частково заборонив святкування. Причина зазвичай одна — суперечливість традиціям та культурі. Деякі країни обійшлися частковими обмеженнями, пише Gte Localize.

Повністю День Закоханих заборонений у Малайзії, Узбекистані та Пакистані. В Малайзії свято вважають джерелом морального занепаду молоді. Кожен рік в країні проходять протести проти Дня святого Валентина, а ті, хто публічно святкує його, можуть бути заарештовані. Узбекистан у 2012 році офіційно заборонив День Закоханих розпорядженням Міністерства освіти. Його замінили святкуванням дня народження Бабура — монгольського імператора. Пакистан заборонив свято тільки у 2018 році. В країні навіть не можна його висвітлювати в ЗМІ.

Часткова заборона існує в Ірані: не можна продавати подарунків і листівок до Дня святого Валентина, а також рекламувати його. Аргументується просуванням західної культури. Також у переважно консервативних регіонах Індонезії можна зіткнутись із повною або частковою забороною святкування, а також переслідуванням, проте офіційних заборон на державному рівні у країні немає.

Мітинги водіїв Uber: що сталось

Водії таксі та працівники доставки у 2024 році також влаштували протест до Валентинового дня, щоправда не через саме свято. Вони у багатьох країнах світу, зокрема у США та Україні, вважаються за підрядників та не мають багатьох прав, які мають штатні працівники. Так, вони не можуть розраховувати на гарантовану зарплату, оплачувану відпустку, відпустку у зв’язку з важкою втратою, медичне страхування та відпустку по догляду за дитиною. Працівники сфери проводять мітинги у США 14 лютого, намагаючись змінити ситуацію, пише Forbes.

Асоціація американських водіїв Rideshare Drivers United закликає своїх учасників у Каліфорнії провести пікет біля офісу Uber у Лос-Анджелесі. Вони хочуть нормалізувати робочий графік та внести зміни у процес, завдяки якому можна втратити роботу через скарги пасажирів. Агрегатори визнають, що часто клієнти подають неправдиві скарги, щоб отримати відшкодування.

Коаліція представляє 130 000 водіїв по всьому США. Вона планує загальнонаціональний страйк, відмовившись від поїздок з та до аеропортів на 2 години в обід. Протест має відбутись у 10 містах, включаючи Маямі, Чикаго, Ньюарк, Остін і Філадельфію.

Водії вибрали День святого Валентина, оскільки на свято зазвичай високий попит на водіїв.

Раніше Заборона розповідала про книжки до Дня святого Валентина. Редакція підібрала три книжки про кохання без рожевих окулярів.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій