'
Читаєте зараз
Apple презентувала довгоочікуваний девайс доповненої реальності

Apple презентувала довгоочікуваний девайс доповненої реальності

Іван Скорина
 • Компанія Тіма Кука вперше показала свою нову розробку — окуляри Vision Pro, що поєднує віртуальну (VR), доповнену (AR) та змішану реальність (MR). 
 • Їх власники зможуть знімати та проживати 180-градусне відео у форматі 4K за допомогою тривимірної камери.
 • Гарнітура з’явиться у продажі в 2024 році та коштуватиме від $3 499. 

Щоб уникнути ізоляції користувача від зовнішнього світу, спеціальний екран показуватиме, в якому режимі перебуває користувач. Можна буде виносити 3D-об’єкти та вікна додатків у реальний світ, дивитись тривимірні фільми Disney Plus та грати в понад сотню ігор Apple Arcade.

Заборона розповідає про інноваційний продукт провідної технокомпанії. 


Vision Pro: презентація WWDC 2023

Компанія Apple на Всесвітній конференції розробників (WWDC) презентувала гарнітуру змішаної реальності під назвою Vision Pro. Вона коштуватиме від $3 499 і з’явиться на ринку в 2024 році, пише Na chasi.

Девайс використовує наскрізне відео, яке дозволяє бачити реальний світ у повному кольорі. Також можна проєктувати 3D-об’єкти в робочий простір, зокрема, витягувати об’єкти з потоку повідомлень у реальний світ. Vision Pro знімає 180-градусне відео у форматі 4K за допомогою тривимірної камери.

За словами компанії, користувачі не будуть ізольовані від оточуючих: у режимі AR та MR гарнітура показуватиме іншим ваші очі за допомогою системи EyeSight, а якщо ви перебуваєте у VR, екран відображатиме недоступність.

Читати більше новин в Telegram

Кілька особливостей:

 • він виглядає як пара гірськолижних окулярів, працює на окремій ОС та керується за допомогою очей, рук і голосу;
 • пристрій не має контролера: можна переглядати іконки застосунків і натискати, гортати та прокручувати їх жестами рук, а також давати голосові команди;
 • на корпусі є коліщатко Digital Crown: можна регулювати положення іконок, зокрема по глибині у просторі;
 • створює деталізований цифровий аватар для сотень програм;
 • за безпеку відповідає технологія Optic ID, що визначає власника по сітківці ока (біометричні дані зашифровані та зберігаються лише у внутрішній системі);
 • оснащений microLED-дисплеями з роздільною здатністю більше 4K;
 • гарнітура має набір з п’яти датчиків, зокрема LiDAR, 12 камер і кілька дисплеїв для кожного ока (з 23 млн пікселів);

 • за продуктивність відповідають процесор M2 та спеціалізований чіп R1, який обробляє дані з датчиків та камер;
 • підтримує Bluetooth-аксесуари, зокрема Magic Keyboard і Magic Trackpad, і дозволяє підключати до неї Mac;
 • зовнішня батарея поміщається в кишеню, працює до двох годин і підключається за допомогою гнучкого тканого кабелю;
 • маска гарнітури (Light Seal) і ремінець (Head Band) мають тканинну підкладку і модульну конструкцію, яку можна гнучко пристосовувати до різних форм обличчя та розмірів голови; 
 • для людей, які носять окуляри, компанія Zeiss створила спеціальні оптичні вставки, які прикріплюються до лінз за допомогою магнітів.

visionOS: які додатки підтримує

На додачу до Vision Pro Apple анонсувала операційну систему, на якій працюватиме нова гарнітура. visionOS розроблена з нуля для просторових обчислень і орієнтована на відображення цифрових елементів поверх реального світу. 

У презентації показали, як іконки та вікна літають над реальним простором. В одній з демонстрацій видно, як людина дивиться на вікно Safari, додаток Повідомлення та Apple Music, що висять над столом у реальному світі. Apple також показала клавіатуру, що також зависла в повітрі. 

На пристрої можна буде дивитися 3D-фільми та грати в ігри з контролерами, такими як показаний у презентації DualSense від PS5. У Vision Pro будуть доступні AppleTV+ та стримінг Disney Plus, понад 100 програм та ігор Apple Arcade. Застосунки на базі Unity працюватимуть нативно, що дозволить розробникам швидко адаптувати їх для гарнітури. Компанія створить повністю новий App Store з додатками Vision Pro та сумісними додатками для iPhone та iPad.

Раніше Заборона розповідала про нову функцію iPhone на штучному інтелекті, що зможе імітувати голос людей за 15 хвилин навчання.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій