Читаєте зараз
Arcturus: світу загрожує новий штам COVID

Arcturus: світу загрожує новий штам COVID

Yevheniia Kostina
  • З січня 2023 року вчені виявили черговий варіант коронавірусу. Вже в березні він розповсюдився в густонаселеній Індії 
  • Арктурус в 1.2 рази заразніший, ніж близький штам Kraken.
  • Пандемія продовжує поширюватися та щотижня вбиває від 5000 до 10 000 людей.

Технічно названий субваріантом Omicron XBB.1.16, новий варіант викликає новий сплеск випадків Covid в Індії: кількість інфекцій за місяць зросла в 13 разів, тож тут він вважається домінуючим. ВООЗ попереджає, що Арктурус може переноситися по всій планеті.

Заборона розповідає про черговий небезпечний штам коронавірусу.


Арктурус: що кажуть в ВООЗ

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) відстежує XBB.1.16, який вперше був виявлений наприкінці січня 2023 року. Офіційні особи кажуть, що він має деякі мутації, що викликають занепокоєння, передає Daily Mirror.

«Він був в обігу кілька місяців. У нього є одна додаткова мутація в спайковому білку, яка в лабораторних дослідженнях показує підвищену інфекційність, а також потенційну підвищену патогенність», — розповіла технічна керівниця ВООЗ з Covid Марія Ван Керкхове.

Досі не було повідомлено про зміну тяжкості захворювання при інфекціях XBB.1.16. Але переддрукове дослідження, проведене японськими вченими з Токійського університету, показало, що Arcturus в 1.2 рази заразніший, ніж близький штам Kraken. Це свідчить про те, що новий варіант найближчим часом пошириться по всьому світу.

Читати більше новин в Telegram

Окрім Індії XBB.1.16 охоплює майже всю поверхню земної кулі, включаючи США, Канаду, Австралію, Японію, Південну Корею, Південну Африку, Ізраїль, Великобританію та більшість великих країн Європи, де зберігається смертність.

Arcturus: чим небезпечний штам

Швидке розповсюдження субваріанту пояснюється мутаціями, які можуть ускладнити роботу імунної системи та збільшити швидкість її росту. «Однак немає жодних доказів того, що Арктур ​​має більшу здатність уникати захисту, який пропонують вакцини або попереднє зараження, порівняно з Кракеном», — зауважують в лабораторії bioRxiv.

Технічно XBB.1.5 (той самий Кракен) є побічним продуктом Omicron. Він вважався найбільш заразним варіантом Covid і викликав занепокоєння після сплеску випадків у кількох країнах. Однак, незважаючи на те, що він спровокував більше випадків захворювання, новий штам не викликав більш серйозного захворювання, ніж його предок Омікрон, який вже вважається м’якшою версією Covid.

Симптоми штаму включають високу температуру, кашель і сверблячий кон’юнктивіт (рожеве око) без гною, але з липкими очима.

Раніше Заборона розповідала про рекомендацію ВООЗ не вакцинувати здорових дітей та підлітків від коронавірусу без особливої потреби. Також варто відмовитися від другого і подальших бустерів для людей із середньої групи ризику. 

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій