'
Читаєте зараз
Астрономи знайшли сліди живих організмів на астероїді: що це доводить

Астрономи знайшли сліди живих організмів на астероїді: що це доводить

Ilona Kivva
Автор:
  • Рюгу — астероїд із групи Аполлон, який зародився у зовнішній частині Сонячної системи. 
  • Для дослідження космічного об’єкта була запущена місія Hayabusa2. Вона стала першою, якій вдалося доставити на Землю зразки.
  • Науковці аналізували зібрані у різних місцях на поверхні Ryugu породи і виявили спільну ознаку.

Астрономи знайшли складові рибонуклеїнової кислоти (РНК) у породі, взятій з невеликого навколоземного астероїда. Це одна з основних молекул, що відповідає за кодування генів усього живого. Також на космічному об’єкті були знайдені сліди вітаміну В3, який бере активну участь у геномному процесі. Це може бути доказом, що ключові елементи життя мільярди років тому потрапили на Землю з космосу. 

Заборона розповідає про дослідження космічних зразків, зібраних місією Hayabusa2.


Сліди РНК на Рюгу

Науковці проводили дослідження частинок порід, зібраних у різних місцях на поверхні астероїда Ryugu. У зразках вони знайшли сліди урацилу, ніацину та інших органічних сполук, що містять азот, пише CNN.

Це органічні молекули:

  • урацил є нуклеотидною основою ДНК і РНК — одна з п’яти таких існуючих основ. Це біологічні сполуки, які утворюють основні будівельні блоки нуклеїнових кислот, які містять генетичну інформацію живих організмів;
  • ніацин — це вітамін B3, ключовий фактор для метаболізму;
  • інші біологічні молекули включали амінокислоти, аміни і карбонові кислоти, які містяться в білках і також беруть учать у метаболічних процесах.

«Раніше вчені знаходили нуклеооснови та вітаміни в певних багатих вуглецем метеоритах, що впали на Землю, але завжди існувала можливість забруднення через вплив навколишнього середовища Землі. Оскільки космічний корабель Hayabusa2 зібрав два зразки безпосередньо з астероїда Рюгу та доставив їх на Землю в герметичних капсулах, забруднення можна виключити», — розповів провідний автор дослідження Ясухіро Оба з університету Хоккайдо в Японії.

Читати більше новин в Telegram
Два типи зразків, зібраними з двох різних місць на навколоземному астероїді Рюгу. Фото: CNN

Результати дослідження, за його словами, є ще одним доказом того, що ключові елементи життя потрапили на Землю з космосу. Вважається, що ці молекули спочатку утворилися в результаті фотохімічних реакцій у льоду в космосі. Цей процес відбувся ще до зародження Сонячної системи. Потім їх занесли астероїди та інші небесні обʼєкти мільярди років тому. Так, урацил і ніацин також були знайдені в метеоритах, що падали на нашу планету.

«На Землю безсумнівно потрапили біологічно важливі молекули, такі як амінокислоти та нуклеотидні основи в астероїдах/метеоритах. Ми думаємо, що вони могли зіграти роль в еволюції пребіотиків на ранній Землі. Я не можу сказати, що наявність таких частинок безпосередньо призводить до появи життя, але принаймні його компоненти, такі як амінокислоти та нуклеооснови, могли зародитися в космосі», — каже Ясухіро Оба.

Тепер дослідники хочуть знати, наскільки часто ці молекули зустрічаються в астероїдах. Будуть проводитися подальші досліди з новими зразками з інших астероїдів.

Деякі молекули, знайдені у зразках, взятих з астероїда Рюгу місією Hayabusa2. Інфографіка: NASA

Астероїд Ryugu: що про нього відомо

Рюгу — багатий вуглецем навколоземний астероїд із групи Аполлон. Його ширина становить близько одного кілометра. Як саме він зародився, достеменно невідомо, але є теорія, що космічний об’єкт колись був частиною більшого небесного тіла, наприклад, комети. Вона могла зіткнутися з іншим тілом і так розбитися на менші шматки. Астероїд має витягнуту орбіту, через що у процесі руху навколо Сонця перетинає як орбіту Марса, так і Землі.

Для його дослідження у 2014 році була запущена японська міжпланетна станція Hayabusa2. Головним завданням був збір зразків порід з об’єкта і подальша їх доставка на Землю.

Місія розпочалася у 2018 році і за рік зібрала зразки з різних районів астероїда. Hayabusa2 стала першою місією, якій вдалося повернути на Землю зразок підземного походження з астероїда, тобто взятий після удару.

Раніше Заборона розповідала про космічну теорію, яка може стати підтвердженням існування дев’ятої планети. Довгий час вважалося, що дев’ятим є Плутон.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій