Читаєте зараз
Австрія першою в Європі заявила про тотальну обов’язкову вакцинацію. В Україні це те ж є, але вибірково

Австрія першою в Європі заявила про тотальну обов’язкову вакцинацію. В Україні це те ж є, але вибірково

Markiian Oliiarnyk
Австрия
 • Австрія йде на тотальний карантин з 22 листопада 2021 року.
 • Обов’язкова вакцинація почнеться з 1 лютого 2022 року.
 • Тільки три країни в світі вже рішуче зобов’язали своїх дорослих громадян зробити щеплення проти коронавірусу.

Австрія стала першою європейською країною, яка ввела широкий мандат на вакцинацію та повернулася до загальнонаціонального карантину після зростання кількості захворівших на COVID-19.

Заборона розповідає про карантин в Австрії та про те, які вже країни готові оголосити тотальну вакцинацію населення, аби зупинити епідемію.


Австрія оголосила тотальний карантин

У листопаді щоденна кількість випадків захворюваності на коронавірус в Австрії зросла втричі до понад 15 000. Рівень зараження на душу населення в країні найвищий цього року, лікарні переповнені пацієнтами з COVID-19, і смертність знову зростає, хоча вакцинацією вдавалося приборкати зріст.

За даними Європейського центру з профілактики та контролю захворювань на 19 листопада, трохи більше 64% населення Австрії (8.9 млн людей), були повністю вакциновані проти COVID-19 . Це значно нижче середнього показника для Західної Європи, хоча по ЄС загалом цей показник становить 65,5%.

Вакцинація в країні зменшила кількість смертей: на піку спалаху (наприкінці 2020 року) на 1 мільйон населення припадало 169 смертей. Зараз це показник знизився до 35 смертей. І це враховуючи штам Дельта, що вважається більш агресивним за минулорічний штам коронавірусу. Спочатку Австрія намагалася приборкати хвилю захворюваності карантином для невакцинованих, але це не допомогло.

Читати більше новин в Telegram

«У нас занадто багато політичних сил у цій країні, які різко протидіють вакцинації. Незважаючи на місяці роботи над переконанням, нам не вдалося переконати достатню кількість людей зробити щеплення. Достівне підвищення рівня вакцинації — єдиний спосіб вийти з цього порочного кола», — заявив канцлер Австрії Олександр Шалленберг.

Отже, з 22 листопада 2021 країна йде на повний локдаун, а з 1 лютого 2022 року — запроваджує обов’язкову вакцинацію.

Обов’язкова вакцинація: в яких країнах світу

Наразі лише влади трьох країн зобов’язали своїх громадян щепитися від коронавірусної хвороби.

Першим в світі на такий непопулярний крок пішов уряд Індонезії у лютому 2021 року. Масштабна інформаційна кампанія повідомляла, що вакцина якісна, її вдосталь; та попереджала, що будь-кого, хто відмовиться від вакцинації, можуть бути оштрафований або їм відмовлять в соціальної допомозі чи державних послугах.

Наступною стала невеличка острівна держава в південній частині Тихого океану Мікронезія (600 островів, 113 000 населення). У липні-2021 президент країни Девід Пануело наказав зробити щеплення кожній дорослій людині.

Як не дивно, третьої країною з тотальною вакцинацією став Туркменістан. Хоча на момент запровадження цього рішення владою не було заявлено ані про один випадок зараження COVID-19, у країні зупинили закордонне авіасполучення та ввели обов’язкове щеплення для тих, кому більше 18 років.

Обов’язкова вакцинація в Україні

Україна почала зачинятися на місцеві локдауни з 15 жовтня 2021 року. Першою стала Херсонська область, яка весь цей час перебуває в червоній зоні. За даними на 19 листопада, в найвищій зоні епіднебезпеки знаходяться 19 регіонів України: 18 областей та Київ. Втім, вочевидь карантинні заходи й рівень їхнього дотримання не забезпечують очевидну ефективність: показники захворюваності залишаються на рівні +\-20 000 в будні, в листопаді щодня помирають більше 700 людей (більшість з них невакциновані).

Поки що українська влада не наважується запровадити обов’язкову вакцинацію для всього дорослого населення, лише за категоріями.

24 жовтня 2021 року Кабінет міністрів України затвердив порядок відсторонення робітників, які мають обов’язково вакцинуватись від коронавірусу. Поки що відомо про три хвилі відсторонень.

Перша хвиля в листопаді-2021

Вона починається 8 листопада й стосується працівників:

 • центральних органів виконавчої влади та територіальних органів;
 • місцевих держадміністрацій та структурних підрозділів;
 • закладів усіх закладів освіти всіх рівнів та наукових установ  незалежно форми власності.

Друга хвиля в грудні-2021

Стартує з 9 грудня й має торкнутися співробітників:

 • підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади;
 • установ і закладів, що надають соціальні послуги, закладів соціального захисту для дітей, реабілітаційних закладів;
 • підприємств, установ та організацій, включених до переліку об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави. У перелік об’єктів держпідприємств з стратегічним значенням входять науково-дослідні інститути, конструкторські бюро, порти, підприємства «Укрзалізниці», Укрпошта, заводи «Укроборонпрому» та держбанки (АТ КБ «Приватбанк», АБ «Укргазбанк», АТ «Укрексімбанк», АТ «Ощадбанк).

Третя хвиля обов’язкової вакцинації в Україні

Початок поки невідомий, бо 11 листопада МОЗ тільки направило на публічне обговорення список з наступних професій:

 • працівники закладів охорони здоров’я державної та комунальної форми власності;
 • працівники органів місцевого самоврядування;
 • працівники підприємств, установ і організацій, що належать до комунальної власності відповідних територіальних громад.

Раніше Заборона розповідала про повторне щеплення та бустерну дозу: коли й кому можна буде знову вакцинуватися та які вакцини є в Україні.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій