Читаєте зараз
В Україні з 9 грудня не пускатимуть на роботу й залишать без зарплати. Чи це законно та що буде в третю хвилю

В Україні з 9 грудня не пускатимуть на роботу й залишать без зарплати. Чи це законно та що буде в третю хвилю

Yevhen Koziarin
Коронавирус в Украине
  • З 9 грудня працівників держпідприємств почнуть відстороняти від роботи без збереження зарплати.
  • Працівників відсторонятимуть до того моменту, поки вони зроблять щеплення.
  • Голова МОЗ заявив про третю хвилю обов’язкової вакцинації.

Міністерство охорони здоров’я України розширило список підприємств, чиї робітники мають зробити обов’язкове щеплення проти коронавірусу. Тепер обов’язкова вакцинація стосується працівників державних підприємств та соціальних служб.

Заборона розповідає, яких саме підприємств стосується новий наказ щодо обов’язкової COVID-вакцинації та чи законні такі дії.


Щеплення обов’язкове для працівників держпідприємств

В оновленому списку професій з обов’язковою вакцинацією в другій хвилі працівники: 

  • підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади;
  • установ і закладів, що надають соціальні послуги, закладів соціального захисту для дітей, реабілітаційних закладів;
  • підприємств, установ та організацій, включених до переліку об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави.

У перелік об’єктів держпідприємств з стратегічним значенням входять науково-дослідні інститути, конструкторські бюро, порти, підприємства «Укрзалізниці», Укрпошта, заводи «Укроборонпрому» та держбанки (АТ КБ «Приватбанк», АБ «Укргазбанк», АТ «Укрексімбанк», АТ «Ощадбанк).

«Наша стратегія обґрунтована та логічна. Поступово запроваджуються вимоги вакцинації для всіх професій, пов’язаних із великою кількістю контактів між людьми або виконанням критично важливих для країни функцій», — заявив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Читати більше новин в Telegram

Обов’язкова вакцинація в Україні: хто в третій черзі

Раніше список професій складався з працівників освіти, науковців та представників органів влади. Втім, Міністерство охорони здоров’я готує третю хвилю обов’язкової вакцинації.

11 листопада МОЗ відправив на громадське обговорення та погодження з іншими міністерствами наказ про розширення переліку професій для яких вакцинація має бути обов’язковою:

  • працівники закладів охорони здоров’я державної та комунальної форми власності;
  • працівники органів місцевого самоврядування;
  • працівники підприємств, установ і організацій, що належать до комунальної власності відповідних територіальних громад.

Коли почнуть відстороняти працівників

Наказ почне діяти 9 грудня 2021 року. З цього дня мають початися відсторонення.

«Працівники установ, які не щепляться проти COVID-19 протягом цього періоду, будуть відсторонені від роботи без збереження заробітної плати. Ті з них, хто має абсолютні протипоказання до проведення щеплень не підлягатимуть обов’язковій вакцинації», — пояснили в МОЗ.

Згідно з постановою уряду, в яку внесли положення про обов’язкову вакцинацію, «строк відсторонення встановлюється до усунення причин, що його зумовили», тобто до щеплення. Відсторонити працівників має керівник закладу своїм наказом чи розпорядженням. 

У МОЗ нагадали, що підлягають обов’язковим щепленням «працівники окремих професій, виробництв та організацій, діяльність яких може призвести до зараження та поширення інфекційних хвороб». Міністерство спирається на букву законів «Про захист населення від інфекційних хвороб» та «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення».

Раніше Заборона писала про те, що у «Дії» з’являться COVID-сертифікати на основі довідок про одужання.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій