'
Читаєте зараз
Автори-актори, книги мовою оригіналу: що купують українці на Yakaboo у 2023 році

Автори-актори, книги мовою оригіналу: що купують українці на Yakaboo у 2023 році

Yevheniia Kostina
  • Видавці кажуть, що в трендах по Україні — художня література та історичний нон-фікшн.
  • Є великий запит на українських авторів серед читачів за кордоном.
  • В топі продажів книжок мовою оригіналу на Yakaboo опинилися як видані в минулі роки бестселери, так і новинки від авторів, що не є професійними письменниками.

Іноземці стали більше читати книжок про Україну, а українці — англійською. Споживання в оригіналі має низку незаперечних плюсів, як от збільшення словникового запасу чи занурення у корисну живу мову культури. Втім, найбільш корисним таке читання буде для тих, хто не в змозі подолати так зване плато середнього рівня (intermediate plateau) — це коли здається: що не роби, а покращити свої результати не вдається. 

Заборона разом з українською національною книжковою платформою Yakaboo розповідає, які твори є найзапитуванішими серед українських читачів мовою оригіналу. Це допоможе здійснити прорив у вивченні англійської. 


Книжкові тренди в 2023 році

Зимове опитування дорослих українців, проведене Київським міжнародним інститутом соціології за підтримки USAID, показало, що принаймні 56% бажають підвищити свій рівень англійської.

Мінцифри підтверджує тенденцію: їхній аналіз вакансій на сайтах пошуку роботи robota.ua та Jooble демонструє значно вищі запропоновані зарплати фахівцям зі знанням англійської.

«Раніше більший попит на сайті мала прикладна, професійна література англійською мовою, але тренди змінилися. З розширенням асортименту та швидшою доставкою, в тому числі за кордон, тепер купують значно більше художньої літератури та історичного нон-фікшну. Книги англійською купують не тільки ті, хто намагається покращити свій рівень володіння мовою, а й ті, хто дарує твори українських авторів у перекладі своїм друзям за кордоном», — розповіли в Yakaboo, найбільшому імпортері книжок в Україні. 

Читати більше новин в Telegram
Treasures of Ukraine. A Nation’s Cultural Heritage, Thames and Hudson, 2022

Так, бестселером національної книжкової платформи Yakaboo у 2023 році стала яскрава та інформативна книга Treasures of Ukraine. A Nation’s Cultural Heritage, створена PEN Ukraine (видана у Thames and Hudson).

Tоп видань про Україну та історичний нонфікшн

Про сьогодення, війну та про шлях до перемоги люди, які цікавляться і захоплюються Україною за кордоном, дізнавалися ще з низки книг, крім Treasures of Ukraine.

Так, серед користувачів платформи були популярними й інші книжки про Україну:

Дослідження причин та контексту війни Росії — основні теми найбільш популярного історичного нон-фікшну. Топи продажів у цій категорії — книжки Сергія Плохія та Тімоті Снайдера:

  • The Gates of Europe (Брама Європи. Історія України від скіфських воєн до незалежності, Сергій Плохій);
  • Bloodlands (Криваві землі, Тімоті Снайдер);
  • The Road to Unfreedom (Шлях до несвободи. Росія, Європа, Америка, Тімоті Снайдер).
The Gates of Europe. A History of Ukraine, by Serhii Plokhy, Penguin, 2022

Актори і Гаррі Поттер: популярні книги про людей 

Найпопулярніша біографічна книжка теж певною мірою стосується України, нашої боротьби та найвідданіших друзів. Йдеться про The Churchill Factor (Фактор Черчілля), яку написав Борис Джонсон. 

The Churchill Factor, by Boris Johnson, Hodder, 2015

Іншими героями найзатребуваніших біографій є особистості зі світу Гаррі Поттера: Том Фелтон, актор, що зіграв лихого Драко Малфоя, який розповідає про себе у Beyond the Wand (По той бік чарівної палички. Магія і хаос мого дорослішання) та актор Алан Рікман, незабутній професор Северус Снейп, який розповідає себе у щоденниках Madly, Deeply: The Diaries of Alan Rickman.

Beyond the Wand. The Magic and Mayhem of Growing Up a Wizard, by Tom Felton, Ebury Spotlight, 2023

До речі, перші позиції у продажах дитячих книжок займають видання про Гаррі Поттера: Harry Potter and the Chamber of Secrets (Гаррі Поттер і таємна кімната), Harry Potter and the Philosopher’s Stone (Гаррі Поттер і філософський камінь).

Harry Potter and the Philosopher’s Stone, J.K. Rowling, Bloomsbury, 2018

Ще один зірковий персонаж зі світу кіно, чия біографія мовою оригіналу, посіла місце серед топів продаж — Меттью Перрі з книгою Friends, Lovers and the Big Terrible Thing (Друзі, коханки і велика халепа). Не згасає інтерес і до біографії Меттью Макконахі Greenlights (Зелене світло): її активно купували англійською, не дивлячись на те, що вона вийшла в українському перекладі ще у 2020-му році.

Топ художньої літератури у 2023 році від Yakaboo

Майстриня таємниць та заплутаних сюжетів Донна Тартт безроздільно царює у трійці лідерів цієї категорії: її давній вже бестселер The Goldfinch (Щиголь) лише трохи посунувся у рейтингу, щоб звільнити місце для нової книжки — The Secret History (Таємна історія).

Джоан Роулінг під псевдонімом Роберта Галбрайта цьогоріч видала черговий, кількасотсторінковий захоплюючий детектив The Ink Black Heart (Чорнильно-чорне серце) — його активно читають і англійською, і українською. В Yakaboo кажуть, що дуже скоро буде український переклад, але і в оригіналі Song of Achilles (Пісня Ахілла) Мадлен Міллер дуже популярна.

The Song Of Achilles, by Madeline Miller, Bloomsbury, 2017

У категорії young adult, яку насправді полюбляють читачі різного віку, все ще тримається Six of Crows (Шістка воронів) Лі Бардуго, перша та четверта частина Heartstopper Еліс Осеман. Лідирують у цій категорії дві книги Ребекки Кван: Babel: Or the Necessity of Violence та The Poppy War: Book 1 (Макова війна. Книга 1). 

Babel, by Rebecca Kwan, HarperCollins Publishers, 2022

З 2019 року Yakaboo співпрацює із найбільшими видавничими компаніями світу, що входять до великої п’ятірки англомовних видавництв/дистриб’юторів: Penguin Random House, Macmillan Publishers, HarperCollins Publishers, Hachette. 

Завдяки партнерству із найбільшим міжнародним ритейлером — компанією Gardners, каталог Yakaboo загалом містить 185 000 книжок іноземною мовою. З них близько 4 000 наявні на складах компанії в Україні і приходять замовникам у лічені дні, а кур’єром по Києву — за один день. Решта асортименту доступна під замовлення з доставкою у 2-4 тижні.

Користувачі платформи стали першими в Україні, хто зміг прочитати в оригіналі Spare від Принца Гаррі; Friends, Lovers and the Big Terrible Thing від Меттью Перрі, зірки серіалу «Друзі»; Tomorrow, and Tomorrow, and Tomorrow від Габріель Зевін. Під сезон зимових свят на сайті з’являться ще 500 000 тайтлів.

Раніше Заборона розповідала про найкращі книги міжнародної Букерівської премії 2023 року.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій