'
Читаєте зараз
Азербайджан б’є безпілотниками та артою: відновлення боїв у Карабасі 3 серпня 2022 року

Азербайджан б’є безпілотниками та артою: відновлення боїв у Карабасі 3 серпня 2022 року

Markiian Oliiarnyk
Карабаська війна
  • Зранку 3 серпня внаслідок обстрілу бойовиків невизнаного «Нагірного Карабаху» загинув військовий-строковик армії Азербайджану. 
  • У відповідь на це Міноборони АР оголосило про проведення контртерористичної операції «Відплата».
  • Лідер так званої «НКР» підписав указ про часткову мобілізацію на Карабасі.

У Карабасі сталося чергове загострення між Збройними силами Азербайджанської Республіки (АР) та вірменськими формуваннями невизнаної «Республіки Арцах». Загиблі і поранені є з обох сторін. Вірмени звинувачують Баку у порушенні режиму тиші, а азербайджанці дорікають Єревану невиконанням домовленостей, які поклали край другій Карабаській війні.

Заборона розповідає подробиці відновлення бойових дій у Карабасі 3 серпня 2022 року.


Зіткнення у Лаченському коридорі: хронологія подій

У Лаченсьому районі, через який проходить сполучення між Вірменією та невизнаною «Нагірно-Карабаською Республікою» («Арцах» або «НКР»), зранку 3 серпня 2022 року відновилися бойові дії. Регіон перебуває у зоні відповідальності російського миротворчого контингенту.

Лаченський коридор позначений жовтим. Фото: Samuel Ramani/Twitter

За даними Міністерства оборони Азербайджанської Республіки, бойовики «НКР» обстріляли позиції військ АР, внаслідок чого від кульового поранення загинув солдат Анар Казимов. «Підрозділами азербайджанської армії були вжиті заходи у відповідь», — йдеться у повідомленні відомства.  

Зі свого боку, представники невизнаної республіки заявили, що це Азербайджан порушив режим тиші і застосувала міномети, артилерію та безпілотники. Близько 14:00 за Києвом війська АР з Bayraktar TB-2 завдали удару по вірменських казармах.

Читати більше новин в Telegram

ЗМІ Вірменії наводять різні дані щодо втрат внаслідок удару: від одного загиблого і восьми поранених до чотирьох загиблих і 15 поранених.

Згодом представники так званого «Нагірного Карабаху» звинуватили Баку у спробі зайняти висоту біля села Ехцаох, щоб витіснити вірмен з Лаченського коридору на іншу дорогу. Так азербайджанці нібито готують собі плацдарм для повномасштабного наступу на решту територій, які досі контролюються Вірменією і миротворчим контингентом РФ.    

В МЗС Азербайджану кажуть, що вірмени давно мали б покинути ці території. Це передбачено домовленостями, які поклали край другій Карабаській війні. «Азербайджанська сторона неодноразово заявляла, що Вірменія не виконала зобов’язань, взятих на себе тристоронньою декларацією від 10 листопада 2020 року, і незаконні вірменські збройні формування досі не виведені з території Азербайджану. Кривавий інцидент, який стався 3 серпня, вкотре свідчить про те, що Вірменія грубо порушила тристоронню угоду, і водночас підірвала зусилля щодо нормалізації відносин між двома державами», — йдеться у заяві.

Близько 17:00 за Києвом, самопроголошений президент «НКР» Араїк Аратюнян підписав указ про часткову мобілізацію населення псевдореспубліки.

Увечері Міноборони Азербайджану офіційно повідомило, що їхні збройні сили провели спецоперацію «Відплата». Вони встановили контроль над кількома висотами карабаського хребта Малого Кавказу. Також було завдано ударів по військовій частині у селищі Юхарі Оратаг, де вірмени розмістили артилерію. Як наслідок, було знищено кілька причіпних гаубиць Д-30, військову техніку та велику кількість боєприпасів.

«Підрозділами проводяться інженерні роботи зі створення нових позицій та прокладання шляхів забезпечення», — йдеться у повідомленні.

Раніше Заборона розповідала про сербські протести у Мітровиці, що на півночі Республіки Косово, які ледь не переросли у збройне протистояння між сербами та косоварами.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій