Українські ультраправі намагаються налагодити зв’язки з закордонними колегами і увійти в загальноєвропейський тренд. 14 листопада видання RFE/RL опублікувало матеріал журналіста Крістофера Міллера Azov, Ukraine’s Most Prominent Ultranationalist Group, Sets Its Sights on U.S., Europe. Він присвячений міжнародній співпраці Азовського руху.
Zaborona.com коротко переказує основні тези статті.
Спортивна дипломатія
У квітні 2018 Україну відвідав Роберт Рундо, голова американської ультраправої організації Rise Above Movement, учасник бійок у Шарлотсвіллі. Тут він брав участь у боях MMA (змішані бойові мистецтва), організованих «Азовом». Українських глядачів він вітав вигуком «Слава Україні!». Оглядач RFE/RL вважає, що це було не просто змагання, а намагання Роберта Рундо налагодити стосунки із українськими ультраправими. Перед візитом до України, Рудно відвідав німецьке місто Остріц, де взяв участь у змішаних боях на фестивалі Shield and Sword – його проводили у день народження Гітлера.
Читайте також: Ультраправий американець, який брав участь у кривавих сутичках у Шарлотсвіллі, приїздив до України
Міжнародні зв’язки
Читати більше новин в Telegram«Ми думаємо глобально», – заявила в інтерв’ю RFE/RL міжнародна секретарка партії «Національний Корпус» Олена Семеняка. Цього місяця вона організувала візит до Києва Ґреґа Джонсона, редактора сайту Counter-Currents. Цей портал вважається центром академічного білого націоналізму. Також за останній рік Семеняка кілька разів їздила до Західної Європи, щоби зустрітися із крайніми правими й розповісти про ідеологію «Азову». Також іноді цим займається Денис Нікітін, російський ультрас та боєць MMA, засновник бренду одягу White Rex і своєрідний «посол» Азову. Семеняка розраховує, що в майбутньому в різних країнах Європи до влади прийдуть праві сили і організують коаліцію. Азов, за словами секретарки, «хоче мати позиції на цьому фронті».
Читайте також: Як трапилося, що український націоналістичний бренд «Sva Stone» вільно продається у Росії?
Наприклад, Семеняка брала участь в Young Europe Forum, який відбувся в Дрездені в серпні 2018. За її словами, вона спілкувалася із тими, кого «Азов» вважає союзниками – грецьким «Золотим світанком», італійською CasaPound, польською націоналістичною організацією Szturmowcy, Націонал-Демократичною партією Німеччини та Альтернативою для Німеччини. Інші члени Азову зустрічалися із націоналістами Хорватії та країн Балтії.
Шанси на вибори
Журналіст RFE/RL Крістофер Міллер підкреслює, що поки що «Азов» не досягнув політичних успіхів на батьківщині. Згідно з опитуванням Центру Разумкова, станом на червень 2018 за «Національний Корпус» або ідеологічно близький йому «Правий сектор» готові голосувати менше одного відсотка виборців. Згідно з липневим опитуванням GFK Ukraine, близько двох відсотків українських виборців готові підтримати альянс «Національного Корпусу», «Правого сектору» та «Свободи».
Читайте також:
Екс-командира «Східного корпусу» Ширяєва відпустили. Він намагався захопити елеватор на Харківщині
«Радикальні дискримінатори. Путівник організаціями, що пропагують нетерпимість