'
Читаєте зараз
«Азов» орієнтується на Європу та США – RFE/RL

«Азов» орієнтується на Європу та США – RFE/RL

Роман Губа
Автор:

Українські ультраправі намагаються налагодити зв’язки з закордонними колегами і увійти в загальноєвропейський тренд. 14 листопада видання RFE/RL опублікувало матеріал журналіста Крістофера Міллера Azov, Ukraine’s Most Prominent Ultranationalist Group, Sets Its Sights on U.S., EuropeВін присвячений міжнародній співпраці Азовського руху. 
Zaborona.com коротко переказує основні тези статті.

Спортивна дипломатія

У квітні 2018 Україну відвідав Роберт Рундо, голова американської ультраправої організації Rise Above Movement, учасник бійок у Шарлотсвіллі. Тут він брав участь у боях MMA (змішані бойові мистецтва), організованих «Азовом». Українських глядачів він вітав вигуком «Слава Україні!». Оглядач RFE/RL вважає, що це було не просто змагання, а намагання Роберта Рундо налагодити стосунки із українськими ультраправими. Перед візитом до України, Рудно відвідав німецьке місто Остріц, де взяв участь у змішаних боях на фестивалі Shield and Sword – його проводили у день народження Гітлера.

Читайте також: Ультраправий американець, який брав участь у кривавих сутичках у Шарлотсвіллі, приїздив до України

Міжнародні зв’язки

Читати більше новин в Telegram

«Ми думаємо глобально», – заявила в інтерв’ю RFE/RL міжнародна секретарка партії «Національний Корпус» Олена Семеняка. Цього місяця вона організувала візит до Києва Ґреґа Джонсона, редактора сайту Counter-Currents. Цей портал вважається центром академічного білого націоналізму. Також за останній рік Семеняка кілька разів їздила до Західної Європи, щоби зустрітися із крайніми правими й розповісти про ідеологію «Азову». Також іноді цим займається Денис Нікітін, російський ультрас та боєць MMA, засновник бренду одягу White Rex і своєрідний «посол» Азову. Семеняка розраховує, що в майбутньому в різних країнах Європи до влади прийдуть праві сили і організують коаліцію. Азов, за словами секретарки, «хоче мати позиції на цьому фронті».

Читайте також: Як трапилося, що український націоналістичний бренд «Sva Stone» вільно продається у Росії?

Наприклад, Семеняка брала участь в Young Europe Forum, який відбувся в Дрездені в серпні 2018. За її словами, вона спілкувалася із тими, кого «Азов» вважає союзниками – грецьким  «Золотим світанком», італійською CasaPound, польською націоналістичною організацією Szturmowcy, Націонал-Демократичною партією Німеччини та Альтернативою для Німеччини. Інші члени Азову зустрічалися із націоналістами Хорватії та країн Балтії.

Шанси на вибори

Журналіст RFE/RL Крістофер Міллер підкреслює, що поки що «Азов» не досягнув політичних успіхів на батьківщині. Згідно з опитуванням Центру Разумкова, станом на червень 2018 за «Національний Корпус» або ідеологічно близький йому «Правий сектор» готові голосувати менше одного відсотка виборців. Згідно з липневим опитуванням GFK Ukraine, близько двох відсотків українських виборців готові підтримати альянс «Національного Корпусу», «Правого сектору» та «Свободи».

 

Читайте також:

Екс-командира «Східного корпусу» Ширяєва відпустили. Він намагався захопити елеватор на Харківщині

«Радикальні дискримінатори. Путівник організаціями, що пропагують нетерпимість

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій