Читаєте зараз
«Вбивство» Бабченка — спецоперація СБУ. Детально

«Вбивство» Бабченка — спецоперація СБУ. Детально

Сергій Сурепін

29 травня стало відомо, що російського журналіста Аркадія Бабченко вбили в його квартирі. Все це виявилося спецоперацією СБУ. Розповідаємо, що стало відомо з брифінгу голови СБУ Василя Грицака та генпрокурора Юрія Луценко.

Що сталося

Вчора стало відомо про вбивство Аркадія Бабченко. МВС України опублікувало фоторобот підозрюваного у вбивстві Аркадія Бабченка. За словами першого заступника голові Національної поліції України В‘ячеслава Аброськіна, зараз встановлюються свідки та обставини події. Прикмети: 40-45 років, зріст — 175-180 сантиметрів, середня статура, сива борода.

Все це — спецоперація

В рамках брифінгу Грицака та Луценка стало відомо, що «вбивство» Бабченка було спецоперацією СБУ. Спеціоперацію готували 2 місяці, а сам Баченко був задіяний у ній останній місяць. За вбивство журналіста пропонували 40 тисяч доларів. Кошти були отримані від спецслужб РФ. Бабченко мав стати першим серез 30 осіб, на яких планували замах. У результаті спецоперації СБУ отримали список з іншими іменами та данними. Усі люди з цього списку – громадяни РФ з активною громадянською або журналістською антиросійскою позицією.

Про інсценування вбивства, за словами Грицака, знало лише кілька людей.

Коментар Грицака

«Організатор цього злочину говорив про необхідність усунення – вдумайтеся в цифру – 30 осіб на території України… Нам відомі деякі прізвища потенційних жертв, але я не буду їх називати», — розповів голова СБУ Василь Грицак.

Коментар Луценка

Генеральний прокурор розповів, що СБУ отримала інформацію про те, що громадянин України замовляє бойову зброю і боєприпаси та готується організувати теракт проти журналіста. За словами Луценка, вбивство організували з іноземного замовлення.

Також стало відомо, що людина, яка повинна була скоїти вбивство, співпрацювала зі слідством та буде проходити в справі як свідок: «У момент, коли СБУ дізналася про заплановане при роботі з людиною, якій запропонували дані дії, вдалося домогтися співпраці зі слідством. Тобто вчорашній виконавець замовлення був, згідно з чинним законодавством, частиною оперативної комбінації».

Коментар Бабченка

«За цей місяць я бачив, як хлопці працювали, як вони рили носом, як буйволи пахали. Увесь цей місяць ми були на зв’язку, ми думали, пропрацьовували, діяли. Результатом цього стала ось ця спецоперація. Я непогано вартую, слухайте! Показали мої паспортні дані, мою фотографію, яка є тільки в моєму паспорті… Стало зрозуміло, що інформація йде з Росії, з державних служб. Здобути цю інформацію могли лише спецслужби», — розповів журналіст Аркадій Бабченко.

Читайте також:

У Києві вбили Аркадія Бабченко

Журналісти почали власне розслідування вбивства Бабченка. Що відомо

Бабченко живий. СБУ використало журналіста, щоб спіймати російського агента

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій

Нагору