'
Читаєте зараз
«Вбивство» Бабченка — спецоперація СБУ. Детально

«Вбивство» Бабченка — спецоперація СБУ. Детально

Сергій Сурепін

29 травня стало відомо, що російського журналіста Аркадія Бабченко вбили в його квартирі. Все це виявилося спецоперацією СБУ. Розповідаємо, що стало відомо з брифінгу голови СБУ Василя Грицака та генпрокурора Юрія Луценко.

Що сталося

Вчора стало відомо про вбивство Аркадія Бабченко. МВС України опублікувало фоторобот підозрюваного у вбивстві Аркадія Бабченка. За словами першого заступника голові Національної поліції України В‘ячеслава Аброськіна, зараз встановлюються свідки та обставини події. Прикмети: 40-45 років, зріст — 175-180 сантиметрів, середня статура, сива борода.

Все це — спецоперація

В рамках брифінгу Грицака та Луценка стало відомо, що «вбивство» Бабченка було спецоперацією СБУ. Спеціоперацію готували 2 місяці, а сам Баченко був задіяний у ній останній місяць. За вбивство журналіста пропонували 40 тисяч доларів. Кошти були отримані від спецслужб РФ. Бабченко мав стати першим серез 30 осіб, на яких планували замах. У результаті спецоперації СБУ отримали список з іншими іменами та данними. Усі люди з цього списку – громадяни РФ з активною громадянською або журналістською антиросійскою позицією.

Читати більше новин в Telegram

Про інсценування вбивства, за словами Грицака, знало лише кілька людей.

Коментар Грицака

«Організатор цього злочину говорив про необхідність усунення – вдумайтеся в цифру – 30 осіб на території України… Нам відомі деякі прізвища потенційних жертв, але я не буду їх називати», — розповів голова СБУ Василь Грицак.

Коментар Луценка

Генеральний прокурор розповів, що СБУ отримала інформацію про те, що громадянин України замовляє бойову зброю і боєприпаси та готується організувати теракт проти журналіста. За словами Луценка, вбивство організували з іноземного замовлення.

Також стало відомо, що людина, яка повинна була скоїти вбивство, співпрацювала зі слідством та буде проходити в справі як свідок: «У момент, коли СБУ дізналася про заплановане при роботі з людиною, якій запропонували дані дії, вдалося домогтися співпраці зі слідством. Тобто вчорашній виконавець замовлення був, згідно з чинним законодавством, частиною оперативної комбінації».

Коментар Бабченка

«За цей місяць я бачив, як хлопці працювали, як вони рили носом, як буйволи пахали. Увесь цей місяць ми були на зв’язку, ми думали, пропрацьовували, діяли. Результатом цього стала ось ця спецоперація. Я непогано вартую, слухайте! Показали мої паспортні дані, мою фотографію, яка є тільки в моєму паспорті… Стало зрозуміло, що інформація йде з Росії, з державних служб. Здобути цю інформацію могли лише спецслужби», — розповів журналіст Аркадій Бабченко.

Читайте також:

У Києві вбили Аркадія Бабченко

Журналісти почали власне розслідування вбивства Бабченка. Що відомо

Бабченко живий. СБУ використало журналіста, щоб спіймати російського агента

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій