'
Читаєте зараз
Бабине літо в жовтні 2021: яка буде погода в Україні та чи чекати заморозків

Бабине літо в жовтні 2021: яка буде погода в Україні та чи чекати заморозків

Yevheniia Kostina
Осень в Киеве. Бабине літо
  • Бабине літо в Україні в жовтні буде, але не весь місяць.
  • Уже в кінці місяця вдарять морози, синоптики прогнозують навіть сніг (вам не здалося).
  • Експерти кажуть про зміни клімату: середня температура в Україні підвищиться на 1-1,5 градуса.

В середині жовтня 2021 року в Україні буде ще тепло і сонячно, але вже в другій половині місяця погода зміниться — очікуються суттєві перепади температури.

Заборона розповідає, коли в Україні розпочнеться друге бабине літо, а також коли випаде перший сніг.


Бабине літо в жовтні-2021

Друга декада місяця принесе в Україну ще одне бабине літо. 14 жовтня 2021 року, у свято Покрова Богородиці, буде сонячно, а температура повітря в деяких регіонах підвищиться до +16 градусів.

Найтепліше буде в Донецькій і Запорізькій областях. Менше на один градус стовпчики термометрів покажуть в Херсонській та Луганській областях. В інших регіонах денна температура повітря досягне +11 … + 12 градусів. А вночі очікується температура + 2 … + 8 градусів.

Прогноз погоди в Україні на 14 жовтня 2021 року. Фото: Гідрометцентр

З 15 по 17 жовтня в Україні триватиме бабине літо — очікується така ж погода, як і 14 жовтня. У всіх регіонах прогнозують тепло і сонце, опадів не передбачається.

Читати більше новин в Telegram
Прогноз погоди в Україні на 15 жовтня 2021 року. Фото: Гідрометцентр
Прогноз погоди в Україні на 16 жовтня 2021 року. Фото: Гідрометцентр
Погода в Україні 17 жовтня 2021 року. Фото: Гідрометцентр

Коли в Україні почнуться заморозки

Після 20 жовтня в Україні значно похолодає. Температура повітря впаде майже на 10 градусів — до + 6 … + 8 днем. Також почнуться дощі.

Народний синоптик Леонід Горбань зазначає, що глибока осінь настане з 27 жовтня. До кінця місяця буде сухо, але холодно — вночі можуть бути заморозки до -2 градусів.

Завідувачка відділом кліматичних досліджень і довгострокових прогнозів погоди Українського гідрометеорологічного інституту НАН Вазіра Мартазінова повідомила, що в другій половині жовтня в Україні може вже випасти перший сніг.

Зміни клімату в Україні

Експерти Міністерства природи і захисту навколишнього середовища України відзначають, що в останні роки в Україні стало відчутно тепліше. Це підтверджують дані, засновані на метеоспостережень, які ведуться з 1881 року. Вчених встановили, що за останні 30 років зростання середньорічної температури в Україні склало 1,2 градуси. При цьому протягом наступних 30 років середня річна температура в країні може підвищитися ще на 1-1,5 градуси.

Співробітники Центральної геофізичної лабораторії імені Бориса Срезневського в 2020-2021 роках зареєстрували ряд температурних рекордів. Наприклад, 24 січня 2021 року в Києві вперше за 141 рік середньодобова температура повітря становила + 4,4 градуса.

За словами еколога Людмили Циганок, межі пір року в Україні почали помітно змінюватися протягом останніх 10 років — весна настає пізніше і має низьку середньодобову температуру, осінь також спізнюється, а протягом першого місяця зими снігу зазвичай немає.

Раніше Заборона розповідала, як допомогти собі й близьким, якщо з приходом осені відчуваєте стан депресії.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій